Reklama

Kobylin - Krotoszyn. Ratownicy medyczni walczyli o życie pacjenta [ZDJĘCIA I FILM]

Opublikowano:
Autor:

Kobylin - Krotoszyn. Ratownicy medyczni walczyli o życie pacjenta [ZDJĘCIA I FILM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Młody mieszkaniec gminy Kobylin źle się poczuł. Objawy wskazywały na udar, więc najbliżsi mężczyźni natychmiast wezwali służby ratunkowe. 

 

- Zespół Ratownictwa Medycznego z Kobylina otrzymał zgłoszenie do pacjenta w jednej z wiosek pod Kobylinem - mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

Ratownik medyczny - kierownik zespołu po przebadaniu pacjenta podejrzewał udar.

- Po wykonaniu badania podmiotowego i przedmiotowego u pacjenta stwierdzono stan bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia - mówi Jakub Nelle.

Rozpoczęła się heroiczna walka z czasem, bowiem -  przypadku udaru - specjalistyczny lek można podać jedynie w ciągu kilku godzin od wystąpienia pierwszych objawów. I jedynie w specjalistycznej placówce specjalizującej się w tego typu jednostkach chorobowych.

- Ratownicy medyczni z Kobylina skontaktowali się z dyspozytorem medycznym, w celu zadysponowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który szybko przetransportuje pacjenta do specjalistycznego szpitala. W tym samym czasie szukali dla pacjenta miejsca w placówce medycznej - dodaje rzecznik prasowy ZRM-ów działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

By zyskać na czasie - załoga LPR i ratownicy z karetki naziemnej zdecydowali, że przekazanie pacjenta nastąpi w Krotoszynie. 

- W czasie dolotu śmigłowca karetka nie czekała w gminie Kobylin, tylko wyruszyła na spotkanie, dzięki czemu zaoszczędzono cenne minuty - podkreśla Jakub Nelle.

Przekazanie pacjenta nastąpiło na targowisku w Krotoszynie.

Młody mężczyzna został drogą lotniczą przestransportowany do szpitala w Kaliszu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE