Reklama

Gmina Rozdrażew kupi pojemniki na szkło dla mieszkańców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Gmina Rozdrażew kupi pojemniki na szkło dla mieszkańców  - Zdjęcie główne

Gmina Rozdrażew kupi pojemniki na szkło dla mieszkańców

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Rozdrażew zamierza kupić ponad tysiąc kompletów pojemników na odpady szklane. Zostaną one przekazane mieszkańcom w użytkowanie i zastąpią obecnie używane worki.

Reklama

Władze gminy Rozdrażew zdecydowały, że dotychczas stoowane worki na odpady szklane zostaną zastąpione pojemnikami o pojemności 120 litrów. Samorząd zamierza je przekazać mieszkańcom w użytkowanie. 

Gmina kupi 1.130 kompletów pojemników na szkło białe i kolorowe 

Gmina zamierza zakupić 1.130 kompletów koszy. Komplet będzie się składał z dwóch pojemników w kolorze zielonym - o pojemności 120 l - przeznaczonych do zbiórki opakowań ze szkła bezbarwnego i szkła kolorowego.

W gminie dowiadujemy się, że zakup podyktowany jest - z jednej strony oczekiwaniami mieszkańców dotyczącymi poprawy estetyki gromadzenia tych odpadów, z drugiej - zamiarem ograniczenia kosztów zagospodarowania odpadów szklanych.

Pojemniki na szkło mają trafić do mieszkańców gminy Rozdrażew w czerwcu  

Jak informuje wójt Mariusz Dymarski, na zakup pojemników przeznaczone zostały pieniądze z oszczędności na kosztach zagospodarowania śmieci - dzięki zastąpieniu w zeszłym roku worków na bioodpady pojemnikami i selekcjonowaniu popiołów, a także dzięki skrupulatnej segregacji śmieci przez mieszkańców.

Wprowadzenie pojemników na szkło jest więc kolejnym rozwiązaniem, które ograniczy koszty zagospodarowania odpadów i zapobiegnie podwyższeniu opłaty ponoszonej przez mieszkańców - informuje wójt Rozdrażewa Mariusz Dymarski.

Warto przypomnieć, że obecnie w tej gminie miesięczna opłata za śmieci wynosi 29 zł od osoby.

Zakładamy dostarczenie pojemników w połowie czerwca, a koszt operacji ustalony będzie w wyniku zapytania ofertowego - dodaje wójt. 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy