Reklama

Zaśmiecone rowy w powiecie krotoszyńskim. Czemu ludzie wyrzucają śmieci do rowów?

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Opony, butelki, plastikowe opakowania, reklamówki, pokrycia dachowe, a nawet meble, wypoczynki i sprzęt elektroniczny - w rowach i na pobaczach dróg w powiecie krotoszyńskim można znaleźć tony śmieci.

Rowy i pobocza dróg w powiecie krotoszyńskim wiele osób traktuje jak wysypiska śmieci. I wyrzuca tam butelki, reklamówki, plastikowe opakowania i wiele innych śmieci. Niekiedy trafiają się także opony, a nawet meble, lodówki i wypoczynki. 

Zdaje się, że osoby nielegalnie pozbywające się odpadów szczególnie udpodobały kilka tras, jak Krotoszyn - Wróżewy, Wronów - Kaniew czy Benice - Wielowieś - Gościejew. To w tamtejszych rowach można znaleźć śmieciowe "perełki". 

Od wielu lat zalegają tam odpady, co więcej nadal pojawiają się nowe, mimo PSZOK-ów i obowiązku opłat za śmieci - alarmuje jedna z naszych czytelniczek. 

Śmieci do rowu, zamiast na PSZOK

I ma rację. Bo przecież każdy mieszkaniec powiatu może odpady komunalne wrzucić do pojemnika na śmieci, a innego typu odpady wywieźć na PSZOK. To chyba mniej zachodu, niż nielegalne wyrzucanie śmieci w rowach. 

Nie wiem, dlaczego ludzie cały czas to robią. Nie potrafię znaleźć racjonalnego wytłumaczenia wyrzucania śmieci do rowów. W powiecie działają 4 Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Wydłużyliśmy nawet godziny ich pracy, żeby każdy mógł te odpady wywieźć - mówi przedstawiciel Eko - Siódemki w Krotoszynie. 

Podkreśla także, że w ramach opłaty za śmieci odbierane są także każde ilości odpadów komunalnych. Mieszkańcy nie muszą więc pozbywać się nadwyżki w rowach czy lasach. 

Każdy może wyrzucić odpad komunalny do swojego pojemnika. Nie musi to być jeden pojemnik, mogą być dwa, trzy. Odbieramy przecież każdą ilość, nie ma limitu - podkreśla przedstawiciel Eko - Siódemki. 

Ludzka mendalność?

Dlaczego więc - mimo legalnych możliwości pozbycia się wszelkiego rodzaju odpadów - wiele osób nadal nielegalnie wyrzuca je w lasach czy w rowach? 

To jest chyba tylko kwestia mentalności i dziwnych przyzwyczajeń z dawnych lat. Bo racjonalnego uzasadnienia nie ma - mówi wprost pracownik Eko - Siódemki. 

Czy oznacza to, że ze śmieciami w rowach nic nie da się zrobić i ludzie nadal będą je tam wyrzucać? Czekamy na Wasze komentarze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy