Reklama

Gmina Koźmin Wlkp. Policjanci zauważyli pożar. Wezwali strażaków [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Gmina Koźmin Wlkp. Policjanci zauważyli pożar. Wezwali strażaków [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do pożaru doszło w piwnicy budynku wielorodzinnego w Orli (gm. Koźmin Wlkp.)

Wydobywający się dym z piwnicy zauważyli policjanci, którzy w tym czasie wykonywali czynności służbowe. Funkcjonariusze powiadomili Straż Pożarną oraz przystąpili do ewakuacji mieszkańców – mówi Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

Do pożaru wysłano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Krotoszynie oraz dwa zastępy z OSP Koźmin Wlkp.

 

Gdy strażacy dojechali na miejsce wezwania – do budynku wielorodzinnego w Orli (gm. Koźmin Wlkp.)– stwierdzili, że pali się drewno opałowe składowane w piwnicy.

 

Przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej jeden z lokatorów obiektu podjął próbę gaszenia pożaru składowanego drewna wodą, która okazała się nieskuteczna. Obecny na miejscu patrol Policji przeprowadził ewakuację czternastu osób. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń – mówi Tomasz Patryas.

 

Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. W sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do piwnicy i – za pomocą środka gaśniczego – ograniczyli rozprzestrzenianie się pożaru.

 

Po stłumieniu ognia nadpalony materiał opałowy został wyniesiony na zewnątrz budynku i dogaszony wodą. W trakcie usuwania nadpalonego drewna przystąpiono do oddymiania pomieszczeń poprzez zastosowanie wentylacji nadciśnieniowej. W tym samym czasie wyznaczona rota wyposażona w detektor wielogazowy dokonała pomiarów pod kątem stężeń gazów niebezpiecznych w atmosferze w części mieszkalnej budynku. Urządzenie pomiarowe potwierdziło likwidacje zagrożenia wykazując zerowe wartości – relacjonuje Tomasz Patryas.

 

Lokatorzy budynku mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań.

 

Zdjęcia: dh Szymon Sikora.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE