05 gru / Sabiny, Krystyny, Edyty

Gmina Koźmin Wlkp. Samochód osobowy uderzył w drzewo [ZDJĘCIA]

Autor: M.P. 20 lis 14:42
Do wypadku doszło w gminie Koźmin Wlkp., w miejscowości Wyrębin.

Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący samochodem marki Toyota 41-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego – na trasie Borzęciczki – Rusko – nie zachował należytej ostrożności i uderzył w przydrożne drzewo – mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy komendy powiatowej policji w Krotoszynie.

 

Na miejsce wypadku zadysponowano policjantów, strażaków – zawodowców z Krotoszyna oraz ochotników z Koźmina Wlkp. i Borzęciczek. Wezwano także Zespół Ratownictwa Medycznego.

 

Strażacy, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce wypadku udzielili rannemu mężczyźnie pierwszej pomocy. Następnie przekazali go ratownikom medycznym.

 

Po badaniu przedmiotowym podmiotowym i urazowym zastosowano na miejscu medyczne czynności ratunkowe i przewieziono pacjenta do SOR w Krotoszynie w celu dalszej diagnostyki – wskazuje Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego w Krotoszynie.

 

41-latek z powiatu jarocińskiego odniósł obrażenia zakwalifikowane jako powyżej dni 7. Jak się również okazało – był w stanie nietrzeźwości.

 

Pierwsze badanie wykazało 0,28 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje ponad pół promila. W szpitalu mężczyźnie pobrano krew do badań pod kątem zawartości alkoholu i innych środków odurzających – wskazuje Piotr Szczepaniak.

 

Na polecenie prokuratora samochód został zabezpieczony do szczegółowych oględzin, a obecni na miejscu funkcjonariusze wykonali szkic, oględziny miejsca i dokumentację fotograficzną.

 

Prowadzimy postępowanie zmierzające do wyjaśnienia szczegółowych przyczyn i okoliczności wypadku – wskazuje rzecznik prasowy policji w Krotoszynie.

Powiązanie z artykułem
Chwaliszew – Chachalnia. Wypadek. Kierowca był reanimowany [ZDJĘCIA]

Zobacz artykuł
Powiązanie z artykułem
Wypadek śmiertelny na trasie Krotoszyn – Sulmierzyce. [AKTUALIZACJA] [ZDJĘCIA]

Zobacz artykuł
Ostatnie komentarze