Reklama

Eko - Siódemka. Zabrali pojemniki na bio, popiół i szkło. W czym wystawiać śmieci?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Eko - Siódemka. Zabrali pojemniki na bio, popiół i szkło. W czym wystawiać śmieci? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na terenie gmin Kobylin, Zduny, Cieszków i Sulmierzyce od mieszkańców odbierane są pojemniki na odpady bio i popiół. Jak teraz mieszkańcy mają zbierać te śmieci?

Reklama

Do tej pory to firma Eko z Kalisza odbierała odpady na terenie gmin Kobylin, Zduny, Cieszków i miasta Sulmierzyce. Jednak po przetargu ogłoszonym przez Eko - Siódemkę okazało się, że firma Chemeko z Wrocławia zaproponowała niższą kwotę za odbiór odpadów z tego terenu. I to właśnie ona została nowym odbiorcą. 

Zabierają pojemniki na odpady - dają worki

W związku z tym pracownicy firmy Eko z Kalisza zbierają swoje pojemniki na odpady bio, popiół i szkło, które dali mieszkańcom gmin Kobylin, Zduny, Cieszków i miasta Sulmierzyce.

W związku ze zmianą firmy odbierającej odpady komunalne na Państwa terenie informujemy, że trwa wymiana pojemników na odpady BIO oraz na POPIÓŁ i do czasu wstawienia nowych dotychczasowy operator ma obowiązek pozostawić worki na wymienione frakcje - informują przedstawiciele Eko - Siódemki. 

Jeżeli ktoś nie otrzymał worków na odpady - śmieci może wystawiać we własnym worku. 

Do czasu otrzymania pojemników mieszkańcy mogą wystawiać odpady w workach zostawionych przez firmę, która zabrała pojemniki na BIO i na popiół, który można też wystawić we własnym worku (z opisem: popiół), ale nie mogą to być worki, które wykorzystywane są do selektywnej zbiórki odpadów - informuje Eko - Siódemka. 

Będą nowe pojemniki

Nowy odbiorca odpadów z terenów gmin Kobylin, Zduny, Cieszków i miasta Sulmierzyce - firma Chemeko z Wrocławia - zadeklarował, że w najbliższym czasie dostarczy mieszkańcom nowe pojemniki na popiół i odpady bio. Prowadzone są także rozmowy na temat pojemników na szkło.

Prowadzimy rozmowy z nową firmą w kwestii tego, czy w ramach obecnego przetargu będzie możliwość wyposażenia nieruchomości również w pojemniki na szkło. W związku z tym póki co szkło należy zbierać i wystawiać w workach koloru zielonego (z napisem SZKŁO) - informują władze Eko - Siódemki.  - podkreśla przedstawiciel Eko - Siódemki. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy