Reklama

2 mln zł dla spółek wodnych. Na co mogą dostać pieniądze?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

2 mln zł dla spółek wodnych. Na co mogą dostać pieniądze?  - Zdjęcie główne

2 mln zł dla spółek wodnych. Na co mogą dostać pieniądze? | foto Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 2 mln zł na dotacje dla spółek wodnych z Wielkopolski. Urząd marszałkowski ogłosił nabór. Wnioski można składać do końca kwietnia.

Reklama

Samorząd województwa przyjmuje wnioski od spółek wodnych z regionu. Do rozdysponowania ma 2 mln zł. Po dotacje można sięgnąć na bieżące utrzymanie rzek, rowów i urządzeń wodnych, ale także na inwestycje. 

Dofiansowanie spółkom wodnym samorząd Wielkopolski przyznaje od 13 lat. Pieniądze te - jak podkreśla wicemarszałek województwa, Krzysztof Grabowski - pozwalają spółkom na regularną konserwację i modernizację urządzeń wodnych i melioracyjnych, które są podstawową metodą ograniczania skutków suszy czy podtopień, cyklicznie pojawiających się w naszym regionie. 

Wielkopolskie Spółki Wodne co roku są bardzo zainteresowane pozyskaniem dofinansowania i w pełni wykorzystują przeznaczoną na ten cel pulę środków pochodzącą z budżetu Województwa Wielkopolskiego - podkreśla wicemarszałek województwa Krzysztof Grabowski. - W 2022 roku to 2 mln zł. Bardzo ważne ze strony spółek wodnych jest regularne monitorowanie i utrzymywanie urządzeń wodnych we właściwym stanie, zapewniając bezpieczeństwo na wypadek wystąpienia skrajnych warunków pogodowych.

W ramach dofinansowania, spółki mogą nie tylko modernizować infrastrukturę wodną, usuwać awarie, ale też prowadzić prace związane z wykaszaniem rowów, usuwaniem drzew i krzewów ze skarp i dna zbiorników wodnych, odmulaniem dna, a także czyszczeniem i naprawianiem budowli na rowach.

Dofinansowanie może pokryć maksymalnie 40% kosztów wykonywanych robót. Każda spółka wodna może złożyć tylko jeden wniosek. Te przyjmowane są do 30 kwietnia.

Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków można znaleźć na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego (Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi). 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy