Reklama

Koźmin Wlkp. Nowe tablety i laptop dla szkoły [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 8 lutego 2021 06:58
Autor: Marta Popławska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Nowy sprzęt komputerowy w postaci 25 tabletów i laptopa trafił do Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp.

Reklama

Koźmińska Jedynka bierze udział w projekcie „Cyfrowa Szkoła [email protected] 2020” realizowanym w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (Oś Priorytetowa 8, Działanie 8.1.,Poddziałanie 8.1.3). Głównym celem Projektu jest podniesienie kompetencji ICT 4940 nauczycieli i 11680 uczniów z 600 wielkopolskich szkół prowadzących kształcenie ogólne na poziomie podstawowym i ponadpodstawowym.

Ogromnie się cieszę, że udało się wejść w kolejny etap komputeryzacji szkoły. Pozyskanie sprzętu pozwoliło wyposażyć szkołę w nowoczesny sprzęt i stworzyć lepszą bazę dydaktyczną. Staramy się, aby warunki nauki i pracy były jak najlepsze. Oczywiście nie obywa się bez problemów. Czasami sprzęt komputerowy czy internet zawodzą i się psują, stąd ciągle staramy się wyposażać szkołę w nowy sprzęt, korzystając z najnowszych rozwiązań i technologii. W najbliższym czasie mamy zamiar przystąpić do kolejnego etapu komputeryzacji szkoły – mówi Jacek Zawodny, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp. 

To nie pierwszy sprzęt multimedialny, który trafił do koźmińskiej „Jedynki”. W 2018 roku szkoła wzbogaciła się o dwa nowoczesne, 65-calowe monitory multimedialne z programu „Aktywna tablica”, a w latach 2018 – 2019 otrzymała komputery z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Natomiast w ubiegłym roku do szkoły trafiło 16 laptopów do nauki zdalnej. 

 W szkole działa światłowód i internet szerokopasmowy, przyłączony w 2020r., w ramach projektów: Cyfrowej Szkoły i Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Ponadto w szkole zainstalowano dziennik elektroniczny Librus w 2019r. i platformę MS Teams do zdalnej edukacji w 2020r. - wylicza Jacek Zawodny. 

 

Dzięki temu w koźmińskiej „Jedynce” powstała nowoczesna pracownia komuterowa, Multimedialne Centrum Biblioteczne z salą do prowadzenia zajęć językowych, a także zdalna pracownia komputerowa z miejscem do ładowania sprzętu. Ponadto każda sala lekcyjna posiada komputer z dostępem do internetu oraz projektorem lub tablicą multimedialną. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.