Reklama

Zduny. Za mało kasy na remonty dróg?

Opublikowano:
Autor:

Zduny. Za mało kasy na remonty dróg? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Janusz Hyliński domaga się od władz Zdun zwiększenia puli na remont chodników i dróg, którymi gmina zarządza.

- Poza nowymi inwestycjami drogowymi, powinien to być priorytet dla gminy Zduny, którego efekt końcowy poprawi komfort życia wszystkich mieszkańców – zwraca uwagę rządzącym samorządowiec ze Zdun i dodaje: - Dostaję sygnały, że jezdnie, chodniki, czy drogi gruntowe, nie są należycie naprawiane lub utwardzane. (…) Według mojej oceny środki przeznaczane na bieżące remonty infrastruktury drogowej nie są wystarczające – zaznacza Janusz Hyliński i domaga się od władz gminy wyliczeń środków przeznaczanych na modernizację gminnych duktów i chodników.

I tak, w 2018 roku gmina na remont dróg i chodników przeznaczyła 144 tys. zł, zaś do połowy 2019 roku wydatkowała na ten cel 129 tys. zł. Władze jednocześnie zapewniają, że czynią starania w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, które pomogłyby przeprowadzić remonty ciągów drogowych na terenie miasta i gminy Zduny. - Środki na te cele można uzyskać również poprzez zwiększenie wydatków finansowych w budżecie gminy. Należy jednak zwrócić uwagę, że są to wydatki bieżące, którymi gmina musi oszczędnie gospodarować – wyjaśnia Miłosz Zwierzyk, kierownik wydziału gospodarczego zdunowskiego magistratu. Mówiąc krótko, władze nie są zbyt skore do zwiększania wydatków bieżących m.in. na poprawę stanu dróg, by zachować odpowiedni pułap współczynników w budżecie, a tym samym nie zamykać sobie furtki do ewentualnego zaciągania nowych kredytów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE