Reklama

Zduny. Przedłuży się budowa kanalizacji przy Mickiewicza

Opublikowano:
Autor:

Zduny. Przedłuży się budowa kanalizacji przy Mickiewicza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O zaawansowanie prac związanych z budową kanalizacji sanitarnej przy ul. Mickiewicza w Zdunach, dopytywała radna Barbara Kempiak.

W ramach wartej kilka milionów złotych inwestycji, w sumie położonych ma być ponad 3 km sieci kanalizacji sanitarnej. Prace obejmują ulicę Mickiewicza, Placu Skargi, Sulmierzycką, Podgórną, Młynarską, Strzelecką, Reymonta i Słowackiego. O zaawansowanie prac, na niektórych odcinkach, dopytywała Barbara Kempiak.

 

Mam na myśli ulicę Mickiewicza, Podgórną i Młynarską, których obecny stan uwłacza, nawet nie powiem czemu. Natomiast ulica Podgórna, z informacji jakie otrzymałam od mieszkańców, dodatkowo stała się powodem uszczerbku na zdrowiu. Starsza osoba, przy oświetleniu i nawierzchni jaka tam jest, doznała uszczerbku na zdrowiu. Czy w przypadku takich sytuacji gmina jest ubezpieczona? Kiedy można się spodziewać zakończenia budowy kanalizacji? - dociekała radna.

 

Z wyjaśnieniami pospieszyli zdunowscy urzędnicy.

 

Jeżeli chodzi o Młynarską i Podgórną zdecydowaliśmy, że te dwie ulice będą kompleksowo zmodernizowane i niestety ze względu na większy zakres robót, będziemy musieli tutaj rozpisać nowe postępowanie przetargowe. Z tego względu, żeby zrobić to kompleksowo, a nie tylko odtwarzać nawierzchnię po robotach kanalizacyjnych. Więc przygotowujemy w trybie pilnym niezbędną dokumentację przetargową – zakomunikował Miłosz Zwierzyk dodając, że ulice staną się w przyszłości ciągiem pieszo-jezdnym wyłożonym kostką brukową.

 

Ponadto zwrócił uwagę, że teren budowy, jakim jest miejsce realizacji inwestycji, jest ubezpieczony od „nieszczęśliwych wypadków”.

 

Więc wszystkie takie sytuacje należy zgłaszać do urzędu miejskiego, a my dalej będziemy to procedowali z wykonawcą prac – wyjaśnił Miłosz Zwierzyk.

 

Co z kolei z zakończeniem prac budowlanych przy ulicy Mickiewicza?

 

Wykonawca miał wskazany termin, zawarty w podpisanej umowie, do 30 października, ale przy założeniu, że nie bezie żadnych robót dodatkowych i żadnej sytuacji wyjątkowej – zwrócił uwagę Miłosz Zwierzyk jednocześnie uprzedzając, że wykonawca zgłasza potrzebę wydłużenia terminu realizacji zadania, ze względu na zwiększony zakres prac i sytuację epidemiczną.

 

W związku z czym, prace przy Mickiewicza, nie zakończą się do 30 października.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE