Reklama

Zduny. Poznali wojenne losy zdunowiaków [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Zduny. Poznali wojenne losy zdunowiaków [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Izba muzealna w Zdunach gościła uczestników spotkania związanego z obchodzoną rocznicą sowieckiej napaści na Polskę.

81. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939r. i stała się okazją do spotkania historycznego zorganizowanego w Izbie Muzealnej w Zdunach.

 

Przybyłych na prelekcję gości powitała Jolanta Szymanowska, dyrektor Zdunowskiego Ośrodka Kultury. Wykład przybliżający m. in. kulisy rozpoczęcia II wojny światowej a także napaści sowieckiej na Polskę przedstawiła Łucja Długiewicz-Paszek ze zdunowskiej izby muzealnej. Podczas niego wspominano także i przybliżono wojenne losy mieszkańców Zdun, których również nie oszczędziła wiosenna zawierucha.

 

Po prelekcji, przybyli na nią goście, zostali zaproszeni na słodki poczęstunek do muzealnej piwniczki. Tam przy kawie i ciastku wspominano dzieje swoich najbliższych członków rodzin a także przyjaciół oraz dzielono się refleksjami płynącymi z przeżytego wojennego czasu.

 

Na spotkaniu obecni byli druhowie i druhny z 1 Zdunowskiej Drużyny Harcerskiej, którzy służyli swą przy organizacji spotkania w zdunowskiej izbie muzealnej.

 

Foto: ZOK

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE