Reklama

Zduny. Lamp przy 1 Maja ciągle nie ma. Radnym kończy się cierpliwość.

Opublikowano:
Autor:

Zduny. Lamp przy 1 Maja ciągle nie ma. Radnym kończy się cierpliwość. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprawa postawienia lamp przy ul. 1 Maja w Zdunach, lada moment będzie obchodziła "papierową rocznicę", bowiem niemal od roku wałkowana jest na forum zdunowskiej rady miejskiej.

Radni prośbę mieszkańców z okolic ulicy 1 Maja w Zdunach, o wybudowanie oświetlenia, sygnalizowali już jesienią ubiegłego roku. Później w tej sprawie interweniowała m.in. radna - Ewa Chyła i Barbara Kempiak. Przekonywano je, że zadanie ma klauzulę priorytetowego.

Spółce oświetleniowej w Kaliszu udało się w końcu wybrać firmę do wybudowania tego oświetlenia. Jest to pierwsza inwestycja, którą spółka ma dla nas zrealizować w 2020r. - zapewniał jakiś czas temu Miłosz Zwierzyk ze zdunowskiego magistratu.
 

Temat oświetlenia cały czas pozostawał jednak niezałatwiony.

Ciągle słyszymy, że jest to sprawa priorytetowa, że do spółki oświetlenie uliczne poszło 150 tys. zł, a nie mamy informacji, jak to dalej wygląda. Czy jest już zrobiony projekt? Czy spółka zabiera się już do pracy? - dopytywała jeszcze w kwietniu br., Ewa Chyła.
 

Wówczas rządzący wyjaśnili, że kaliska spółka oświetleniowa, ze względu na epidemię, pracuje w ograniczonym zakresie.

Nie podam teraz terminu, kiedy staną te słupy oświetleniowe. Jak będę znał termin, to go podam. Cały czas jesteśmy w procesie przygotowywania dokumentacji budowlanej. To co możemy zrobić w zakresie gminy, to wydajemy dokumenty bezzwłocznie. Natomiast wszystkie instytucje mają swój termin na uzgodnienie projektu i jeszcze nie ma pozwolenia na budowę - oznajmił Miłosz Zwierzyk ze zdunowskiego magistratu.
 

Radna nie dała się jednak zbyć zwracając uwagę, że nie da się wszystkiego zrzucić na COVID-19. Zaś sprawa oświetlenia cały czas "wisi" nie załatwiona, na co po raz kolejny, tym razem podczas wczorajszej sesji, uwagę zwróciła Ewa Chyła.

Faktycznie lamp na 1 Maja jeszcze niema - przyznał wówczas Miłosz Zwierzyk ze zdunowskiego magistratu.

 

Wyjaśniając jednocześnie, że taki stan rzeczy spowodowany jest brakiem pozwolenia na budowę, którego nie wydało starostwo powiatowe.

Kwestie formalne się przedłużają, ale lada dzień pozwolenie ma być wydane. Jak ono będzie, firma zaraz wchodzi, bo jest gotowa od lipca, by to wybudować. Nawet wcześniej przesunęła roboty i zrealizowała inwestycję na ulicy Wrzosowej i Jaśminowej. Plan był odwrotny, ale względy formalne zmieniły tę kolejność. (...) Praktycznie 9 miesięcy była przygotowywana dokumentacja, bo w listopadzie zeszłego roku rozmawialiśmy o tym, że jest wybrana firma do realizacji tej inwestycji - zwracał uwagę urzędnik.

 

Dodając, że wina w opóźnieniu realizacji inwestycji, nie leży po stronie zdunowskiego urzędu.

Nie urząd miejski realizuje tę inwestycję i nie my występujemy o pozwolenia na budowę. To jest inwestycja realizowana w trybie "zaprojektuj i wybuduj", więc zleca ją spółka oświetleniowa i to nie my składamy wnioski. Natomiast w naszym interesie jest, aby zostało to zrobione jak najszybciej. Dlatego interweniujemy w tej sprawie niemal co tydzień, ale to jest jakby kwestia drugorzędna. Chcemy wszyscy to zrealizować i nie jestem cudotwórcą, więc mogę tylko wykonać telefon, poprosić o przyspieszenie sprawy i na tym nasza interwencja może się zakończyć - bronił się Miłosz Zwierzyk.

 

Natomiast Ewa Chyła poprosiła o monitowanie w sprawie budowy oświetlenia przy 1 Maja, która jest ważna dla mieszkańców miasta.

Być może dla pana nie jest to pierwszorzędna sprawa. Natomiast dla tamtejszych mieszkańców, którzy borykają się z ciemnością na ulicy, jest to sprawa pierwszorzędna - zwróciła uwagę radna.

 

Foto: archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE