Reklama

Zalesie Wielkie. Utwardzili plac przy przedszkolu

Opublikowano:
Autor:

Zalesie Wielkie. Utwardzili plac przy przedszkolu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do tej pory rodzice, którzy przywozili dzieci do przedszkola samochodami musieli zatrzymywać się przy krawędzi jezdni, by odprowadzić maluchy na zajęcia do przedszkola.

Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku maluchów, których do przedszkola w Zalesiu Wielkim, podlegającego pod szkołę podstawową w Zalesiu Małym, przywoził autobus.

 

Autobus zatrzymywał się na jezdni i maluchy wyskakiwały na nieutwardzony plac. Tam też łańcuchy były, które ten obszar ograniczały – mówi Tomasz Lesiński, burmistrz Kobylina.

 

Dlatego też władze Kobylina wspólnie z dyrekcją przedszkola zdecydowały, że przed budynkiem powstanie utwardzony plac, na którym będą mogły zatrzymywać się samochody i autobus.

 

To znacznie poprawi bezpieczeństwo dzieci – podkreśla Tomasz Lesiński.

 

Inwestycje zrealizował Zakład Ogólnobudowlany „Jan Bud” z Zalesia Wielkiego. Na odbiorze prac obecni byli: Tomasz Lesiński - burmistrz Kobylina, Anita Danielczyk - naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju, Tadeusz Dżygała – radny, Marlena Roszak - dyrektor szkoły, Michalina Waleńska – przewodnicząca Rady Rodziców oraz Janusz Piskorski – wykonawca zadania.

 

Inwestycję prowadziła pani dyrektor Marlena Roszak, zaangażowała mieszkańców wsi w przygotowanie terenu i dzięki temu udało się spiąć koszty, za co im bardzo dziękuję – wyjaśnia burmistrz Kobylina.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE