Reklama

Zabójstwo w Krotoszynie. Mężczyzna miał zadać 49-latce co najmniej 20 ciosów nożem

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zabójstwo w Krotoszynie. Mężczyzna miał zadać 49-latce co najmniej 20 ciosów nożem - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 57-latkowi z Krotoszyna prokuratura postawiła zarzut zabójstwa 49-letniej byłej partnerki. Kobieta zmarła w wyniku ran zadanych nożem. Do tragedii doszło w marcu tego roku.

Reklama

Do zabójstwa doszło 5 marca w jednym z domów przy ulicy Bolewskiego w Krotoszynie. Pisaliśmy o tym tutaj - kliknij. Dziś już znamy przebieg i okoliczności tej tragedii. 

Z ustaleń śledczych wynika, że 49-letnia obywatelka Ukrainy rozstała się ze swoim partnerem, 57-letnim obywatelem Ukrainy. Oboje mieszkali w budynku przy ulicy Bolewskiego w Krotoszynie, ale w różnych pokojach. 

Krotoszyn. Kobieta zmarła na skutek 20 ciosów zadanych nożem 

W toku śledztwa ustalonio, że 57-latek nie mógł pogodzić się z rozstaniem. 

Jak ustalono - 5 marca mężczyzna ten pozostawał w pracy, po powrocie - z uwagi na to, że zamieszkiwali w jednym budynku, ale w różnych pomieszczeniach - udał się do pokoju, w którym przebywała pokrzywdzona, pozorując, że ma ona odebrać telefon z Ukrainy - relacjonuje Maciej Meler, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. 

Gdy 49-latka wyszła z pokoju, 57-latek miał wszcząć awanturę i wyciągnąć nóż. 

Kobieta wyszła, zaczął z nią awanturę, w trakcie której zaczął ją szarpać, a następnie zadał jej 20 uderzeń nożem w okolice żywotnych organów, co skutkowało powstaniem obrażeń i w efekcie zgonem pokrzywdzonej - obrazuje prokurator Maciej Meler. 

Zabójstwo w Krotoszynie. Zatrzymano 57-latka

57-latek uciekł z miejsca zbrodni, jednak po kilkudziesięciu minutach został zatrzymany przez krotoszyńskich policjantów. W toku śledztwa ustalono szczegółowy przebieg zdarzenia, a mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa.

W ramach postępowania mężczyźnie temu - na podstawie poczynionych ustaleń dowodowych, w tym również opinii biegłych - przestawiony został zarzut dotyczący tego, że w dniu 5 marca tego roku w Krotoszynie, działając z zamiarem bezpośredniego pozbawienia życia obywatelki Ukrainy, zadał jej co najmniej 20 ciosów nożem o długości 12 cm i szerokości 2 cm w okolice klatki piersiowej, co skutkowało powstaniem drążących ran i w efekcie skutkowało zgonem pokrzywdzonej - informuje rzecznik prasowy prokuratury okręgowej.

Zabił z zazdrości?

Motywem zbrodni miała być zazdrość i nieumiejętność pogodzenia się z rozpadem związku.  

W toku tego postępowania zgromadzono obszerny materiał dowodowy, w tym również w postaci przesłuchań bezpośrednich świadków tego zdarzenia, w oparciu o który ustalono, że bezpośrednim motywem działania podejrzanego była zazdrość na tle zaprzestania związku pokrzywdzonej ze sprawcą, który z tą okolicznością nie chciał się pogodzić - informuje prokurator.

Badania przeprowadzone w ramach tego postępowania wykazały pełną możliwość udziału oskarżonego w postępowaniu, jak również pokazały, że miał on zachowaną pełną poczytalność w chwili czynu. 

Wobec mężczyzny, na wniosek prokuratora, do chwili obecnej stosowany jest środek w postaci tymczasowego aresztowania, akta sprawy zostały przekazane do sądu okręgowego w Kaliszu, gdzie aktualnie trwa oczekiwanie na rozpoznanie niniejszej sprawy - informuje Maciej Meler. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy