Reklama

Zabójstwo w Krotoszynie. Mężczyzna usłyszał zarzuty

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zabójstwo w Krotoszynie. Mężczyzna usłyszał zarzuty - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do tragedii doszło w weekend, w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego przy ulicy Bolewskiego w Krotoszynie. Jak przekazuje policja, 57-letni obywatel Ukrainy zadał swojej partnerce kilkanaście ciosów nożem. Kobieta zmarła na miejscu. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut zabójstwa.

Reklama

O zabójstwie, do którego doszło 5 marca na terenie Krotoszyna pisaliśmy już na portalu www.krotoszynska.pl. Jak wynika z ustaleń śledczych, 57-letni obywatel Ukrainy, który od wielu lat mieszkał i pracował w Polsce śmiertelnie ranił swoją 49-letnią partnerkę, również obywatelkę Ukrainy. 

Po zabójstwie mężczyzna zbiegł z mieszkania przy ulicy Bolewskiego w Krotoszynie, jednak policjantom udało się go znaleźć i zatrzymać. 

Kilkanaście ciosów nożem

Nieoficjalnie wiemy, że powodem zbrodni była kłótnia i zazdrość. Kobieta chciała zakończyć związek z 57-latkiem. W czasie kłótni mężczyzna wyciągnął nóż i kilkanaście razy dźgnął 49-latkę.

W ramach śledztwa prowadzonego przez prokuraturę rejonową w Krotoszynie, w związku ze zdarzeniami, jakie miały miejsce w miniony weekend na terenie Krotoszyna wszczęte zostało postępowanie w jego ramach. W oparciu o poczynione ustalenia prokurator przedstawił 57-letniemu mężczyźnie zarzut, że w dniu 5 marca działając z zamiarem bezpośredniego pozbawienia życia zadał kilkanaście ciosów ostrokrawędziastym narzędziem 49-letniej pokrzywdzonej, powodując u niej kilkanaście ran kłutych. To skutkowało powstaniem obrażeń i w efekcie doprowadziło do zgonu kobiety - obrazuje Maciej Meler, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. 

Mężczyzna podejrzany o zabójstwo

Prokurator przedstawił 57-letniemu obywatelowi Ukrainy zarzut zabójstwa. 

Na podstawie poczynionych ustaleń, prokurator przedstawił temu mężczyźnie zarzut zabójstwa. To skutkowało wystąpieniem do sądu rejonowego w Krotoszynie z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - wskazuje Maciej Meler.

Sąd przychylił się do wniosku i 57-latek został tymczasowo aresztowany. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE