Reklama

Wypadek w Krotoszynie. Cztery osoby trafiły do szpitali [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Wypadek w Krotoszynie. Cztery osoby trafiły do szpitali [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do wypadku doszło na ulicy Zdunowskiej w Krotoszynie. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe. Na miejsce zadysponowano służby ratunkowe.

Dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Krotoszynie oraz dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdunach.

Po dojeździe na miejsce wypadku w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że na skrzyżowaniu drogi krajowej z drogą powiatową doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych – mówi Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego KP PSP w Krotoszynie.

 

Jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych uczestnicy wypadku – 5 osób – samodzielnie opuścili uszkodzone samochody. Strażacy zabezpieczyli teren działań i udzielili pomocy osobom poszkodowanym w wypadku.

Szczególną opieką objęto małe dziecko, które otrzymało od strażaków misia ratownika – podkreśla Mateusz Dymarski.

 

Na miejsce dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego z Krotoszyna, który – po przebadaniu osób poszkodowanych stwierdził, że cztery osoby – trzy osoby dorosłe i dziecko, wymagają dalszej diagnostyki w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

 

Pierwszy na miejscu wypadku był Zespół Ratownictwa Medycznego z Krotoszyna. Po wykonaniu badań podmiotowych, przedmiotowych i urazowych osób poszkodowanych – na podstawienie stwierdzonych objawów klinicznych i odniesionych obrażeń – kierownik zespołu stwierdził, że 4 osoby wymagają dalszej diagnostyki – mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

 

Z uwagi na liczbę poszkodowanych na miejsce wypadku zadysponowano również karetkę z Kobylina.

Finalnie Zespół Ratownictwa Medycznego z Krotoszyna przetransportował do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wlkp. matkę z dzieckiem, a Zespół Ratownictwa Medycznego z Kobylina przewiózł do szpitala w Krotoszynie dwie inne dorosłe osoby.

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE