Reklama

Wypadek w Baszkowie. Jedna osoba trafiła do szpitala [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Wypadek w Baszkowie. Jedna osoba trafiła do szpitala [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do wypadku doszło w Baszkowie, w gminie Zduny.

Dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze w Baszkowie, w gminie Zduny. Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowców z Krotoszyna oraz druhów z OSP Baszków.

 

Po przybyciu na miejsce wypadku Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że na drodze powiatowej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – mówi Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

Samochodami w sumie podróżowały trzy osoby. Jedna z nich – kobieta – odniosła poważniejsze obrażenia.

Strażacy po zabezpieczeniu terenu działań przystąpili do oceny stanu uczestniczki zdarzenia. W trakcie badania przedmiotowego uwidoczniono uraz kończyny górnej, dlatego wyznaczona rota medyczna dokonała stabilizacji powstałego urazu za pomocą sprzętu unieruchamiającego – wylicza Mateusz Dymarski.

 

Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowana kobieta została przekazana pod opiekę ratowników medycznych. Ci, po przeprowadzeniu badań podmiotowych, przedmiotowych i urazowych i zastosowaniu na miejscu medycznych czynności ratunkowych zdecydowali o przewiezieniu poszkodowanej do szpitala w celu dalszej diagnostyki.

 

W tym czasie strażacy strażacy odłączyli akumulatory w uszkodzonych samochodach oraz zabezpieczyli wycieki.

 

W momencie zakończenia czynności realizowanych przez funkcjonariuszy Policji uszkodzone środki transportu zostały zabrane przez pomoc drogową. Celem przywrócenia ruchu pojazdów na drodze powiatowej z jezdni usunięto elementy karoserii samochodowej oraz płyny eksploatacyjne. Działania straży pożarnej trwały łącznie 03 godziny i 44 minut – mówi Mateusz Dymarski.

ZDJĘCIA: JRG PSP KROTOSZYN

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE