Reklama

Wybudują ścieżkę rowerową między Kobylinem a Krotoszynem?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Anna Gauza

Wybudują ścieżkę rowerową między Kobylinem a Krotoszynem?  - Zdjęcie główne

Droga krajowa nr 36 na odcinku między Krotoszynem a Kobylinem | foto Anna Gauza

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorządowcy nie mają wątpliwości - budowa ścieżki rowerowej pomiędzy Kobylinem a Krotoszynem to potrzebna inwestycja. Poprawiłaby bezpieczeństwo użytkowników drogi krajowej nr 36, ale także wpłynęła na rozwój turystyki i rekreacji. Czy tę opinię podziela zarządca trasy - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad?

O budowę ścieżki rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 36 zabiega m.in. gmina Kobylin. W marcu tego roku burmistrz Tomasz Lesiński wystosował w tej sprawie wniosek do zarządcy trasy - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Nie ukrywam, że dla mnie (budowa ścieżek - przyp. red.) to priorytet. Przede wszystkim poprawiają bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, ale także ułatwiają nam komunikację i wspierają rozwój turystyki - podkreślił Tomasz Lesiński, burmistrz Kobylina. 

Budowa ścieżek rowerowych - zarówno wzdłuż krajowej 36, jak i 15 - to także jeden z priorytetów krotoszyńskiego samorządu. 

O  budowę ścieżek rowerowych burmistrz zabiegał każdorazowo podczas spotkań koordynacyjnych z dyrekcją GDDKIA w Poznaniu - przekazuje Andrzej Kaik, naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie. - Dotychczas wybudowano ścieżkę wzdłuż drogi krajowej nr 15: Krotoszyn - Zduny, budowa ścieżki Krotoszyn - Ostrów wzdłuż drogi krajowej 36 jest ujęta w aktualnie rozpoczętej modernizacji drogi na tym odcinku - przypomina. 

GDDKiA: Ścieżka Kobylin - Krotoszyn ujęta w planie 

Choć samorządowcy o ścieżkę zabiegają, to - jak podkreśla Czesław Piskorek z wydziału inwestycji, rozwoju i ochrony środowiska w kobylińskim magistracie - moc sprawczą w tej kwestii ma zarządca krajowej 36. 

Zapytaliśmy więc o inwestycję w poznańskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej ujęta jest w planie inwestycyjnym dotyczącym rozbudowy drogi krajowej 36 na odcinku Kobylin - Krotoszyn, który jest na etapie uzgodnień. Do czasu zatwierdzenia planu inwestycyjnego i uzyskania finansowania trudno wskazać możliwe terminy realizacji - przekazał portalowi Marcin Kucharczak, zastępca naczelnika wydziału zamówień publicznych w GDDKiA.

Warto przypomnieć, że obecnie przygotowywana jest dokumentacja projektowa budowy ścieżki na innym odcinku krajowej 36, a mianowicie - Kobylin - Miejska Górka (powiat rawicki). 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy