Reklama

Mają to! Ścieżka pieszo-rowerowa za ponad 1,3 mln zł. Kolejowa w Kobylinie wypiękniała

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miejski w Kobylinie

Mają to! Ścieżka pieszo-rowerowa za ponad 1,3 mln zł. Kolejowa w Kobylinie wypiękniała - Zdjęcie główne

Kobylin. Nowy wizerunek ulicy Kolejowej. Powstała tam ścieżka pieszo-rowerowa | foto Urząd Miejski w Kobylinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyła się budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Kolejowej w Kobylinie. Jest ładniej i bezpieczniej.

Reklama

Od piątku miasto ma pieszo-rowerowy trakt. Połączył on Kobylin z Zalesiem Małym, a powstał na wniosek mieszkańców gminy. To oni bardzo zabiegali i postulowali do urzędników i władz, by zwiększyć na terenie całej gminy ilość ścieżek pieszo-rowerowych. Ich niedobór, jak wskazywała lokalna społeczność, jest obecnie bardzo duży. Za to przybywa sympatyków rowerowych wojaży i wycieczek z roku na rok przybywa.

Budowa ścieżki rowerowej, łączącej Kobylin z Górką i Zalesiem Małym była też bardzo potrzebna z innego powodu. W tej ostatniej miejscowości znajduje się największy pracodawca gminny - firma Bolsius Polska S. A. Jest to duży producent wszelkiego rodzaju świec, zniczy i wkładów, który zatrudnia sporo mieszkańców.

Realizację zadania podzielono na kilka etapów. Najpierw należało wyremontować przebiegający przez ul. Kolejową przejazd kolejowy. Te prace udało się zakończyć sierpniu 2020 r.

Pozwoliło to myśleć realnie o powstaniu ścieżki. Niestety jej długość i rozmach powoduje, że sama inwestycja podzielona musiała zostać na kilka etapów: pobudowanie odcinka od przejazdu kolejowego aż do rozwidlenia dróg, w kierunku Górki. Później została położona kanalizacja deszczowa, utwardzono grunt, zamontowano krawężniki i położono kostkę brukową. Następnie wylano nową nawierzchnię asfaltową, zainstalowano aktywne znaki przy przejściach dla pieszych oraz progi zwalniające.

Obiór zadania nastąpił 18 lutego. W spotkaniu uczestniczyli gminni i powiatowi samorządowcy. W imieniu starosty krotoszyńskiego Stanisława Szczotki obecny był członek zarządu powiatu - Wiesław Popiołek. W odbiorze wzięli udział także: dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie - Krzysztof Jelinowski, inspektor nadzoru - Rajmund Jakuszkowiak, burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński, naczelnik Wydziału Inwestycji, Rozwoju i Ochrony Środowiska w UM w Kobylinie – Anita Danielczyk, przedstawiciel jarocińskiego przedsiębiorstwa – Roman Otworowski oraz właściciel firmy Gembiak Mikstacki Sp. J. z Krotoszyna - Wiesław Gembiak.

Inwestycja była realizowana na zlecenie Powiatowego Zarząd Dróg w Krotoszynie. W sumie budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Kolejowej w Kobylinie kosztowała 1.302.000 zł.

Gmina Kobylin dołożyła 824.000 zł, z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych powiat zdobył 464.274,75 zł, a pozostałą część inwestor wyłożył z własnych środków. Wykonawcą zadania było PBH Marzyński Sp. z o.o. z Jarocina.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy