Reklama

Wybrano tymczasowego szefa krotoszyńskiego szpitala

Opublikowano:
Autor:

Wybrano tymczasowego szefa krotoszyńskiego szpitala - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po tym, jak Krzysztof Kurowski, zrezygnował z funkcji dyrektora szpitala powiatowego w Krotoszynie – władze powiatu ogłosiły konkurs, który ma wyłonić nowego szefa.

Jednak, do czasu aż konkurs będzie rozstrzygnięty, obowiązki dyrektora naczelnego SP ZOZ w Krotoszynie powierzono Dariuszowi Markowskiemu, dotychczasowemu zastępcy dyrektora do spraw techniczno – inwestycyjnych krotoszyńskiego szpitala.

 

Dariusz Markowski będzie pełnił powierzoną mu funkcję do czasu wyłonienia nowego dyrektora naczelnego SPZOZ w Krotoszynie, w drodze ogłoszonego już przez Zarząd Powiatu Krotoszyńskiego konkursu – informują władze szpitala.

Głównym powodem są moje sprawy osobiste i nie uzasadniałem tego niczym innym. Skorzystałem po prostu z okresu wypowiedzenia – mówił wówczas Krzysztof Kurowski.

Z końcem lipca były dyrektor definitywnie zakończył pracę w krotoszyńskim szpitalu. Wydał też oświadczenie, w którym podsumował cztery lata swojej pracy.

Pierwsze miesiące mojej pracy nie były miesiącami łatwymi. Przeprowadzona w 2015 roku przez ekspertów w zakresie zarządzania służbą zdrowia analiza działalności krotoszyńskiego Szpitala wskazała, że SPZOZ w Krotoszynie jest na krawędzi upadłości z powodu kumulacji wielomilionowych strat finansowych. W 2015 roku łączna wysokość zadłużenia zbliżyła się do 14 mln zł. Dodatkowo szpital obciążony był zadłużeniem w parabankach oraz umowami z wierzycielami na bardzo niekorzystnych warunkach – czytamy w wydanym przez Krzysztofa Kurowskiego oświadczeniu.
 

Konkurs na dyrektora szpitala w Krotoszynie

Władze powiatu już rozpisały konkurs, w którym ma zostać wyłoniony nowy dyrektor szpitala powiatowego w Krotoszynie. W skład komisji konkursowej weszli: Tadeusz Stefaniak (przedstawiciel Rady Powiatu – przewodniczący komisji), Paweł Radojewski (przedstawiciel Rady Powiatu), Andrzej Jerzak (przedstawiciel Rady Powiatu), Zbigniew Brodziak (przedstawiciel Rady Powiatu), Miłosz Zwierzyk (przedstawiciel Rady Powiatu), Piotr Januszkiewicz (przedstawiciel Rady Powiatu, lekarz) oraz Stanisław Szczotka (przedstawiciel Rady Społecznej SPZOZ w Krotoszynie).

 

Chętni do objęcia sterów w krotoszyńskiej lecznicy mogą składać dokumenty aplikacyjne do 28 sierpnia.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE