19 wrz / Januarego, Konstancji, Teodora

Powiat krotoszyński. Konkurs na szefa szpitala rozpisany

Autor: alf 04 sie 15:00
Nastąpiło to kilka dni temu. Przy dobrych wiatrach nowego dyrektora SP ZOZ poznamy we wrześniu.

Poszukiwanie nowego szefa krotoszyńskiej lecznicy spowodowane jest złożeniem rezygnacji z piastowania tego stanowiska przez dotychczasowego dyrektora - Krzysztofa Kurowskiego. Ten rezygnację z dalszego kierowania SP ZOZ w Krotoszynie złożył pod koniec czerwca. Twierdził, że u podstaw takiej decyzji leżały sprawy osobiste. Zapewniał także, że ta decyzja nie odbije się na rozbudowie szpitala.

 

Głównym powodem są moje sprawy osobiste i nie uzasadniałem tego niczym innym. Skorzystałem po prostu z okresu wypowiedzenia – mówił krótko Krzysztof Kurowski.

 

Niedawno wydał oświadczenie, w którym podkreśla, że kiedy ponad 4 lata temu obejmował funkcję szefa krotoszyńskiej lecznicy, szpital był w bardzo trudnym, przede wszystkim finansowo, momencie swej działalności.

 

Pierwsze miesiące mojej pracy nie były miesiącami łatwymi. Przeprowadzona w 2015 roku przez ekspertów w zakresie zarządzania służbą zdrowia analiza działalności krotoszyńskiego Szpitala wskazała, że SPZOZ w Krotoszynie jest na krawędzi upadłości z powodu kumulacji wielomilionowych strat finansowych. W 2015 roku łączna wysokość zadłużenia zbliżyła się do 14 mln zł. Dodatkowo szpital obciążony był zadłużeniem w parabankach oraz umowami z wierzycielami na bardzo niekorzystnych warunkach – zwraca uwagę w oświadczeniu Krzysztof Kurowski, dyrektor SP ZOZ w Krotoszynie.

 

Wdrożono więc proces restrukturyzacyjny krotoszyńskiego szpitala, wynikiem czego miało być uniknięcie katastrofy finansowej placówki oraz przeprowadzenie zmian w funkcjonowaniu jednostki. Co zdaniem Kurowskiego - udało się. 

 

Natomiast kilka tygodni temu rozpisany został długo wyczekiwany konkurs na stanowisko dyrektora SP ZOZ w Krotoszynie. Wśród wymagań niezbędnych m.in. wyższe wykształcenie, posiada wiedzę i doświadczenie na dyrektorskim stanowisku oraz posiada co najmniej pięcioletni staż pracy na kierowniczym stanowisku. Zaś wśród wymagań dodatkowych znajdziemy m.in. znajomość przepisów związanych z działalnością leczniczą, finansami i zamówieniami publicznymi, umiejętność zarządzania personelem czy umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresujących. Dokumenty aplikacyjne do krotoszyńskiego starostwa spływać mają do 28 sierpnia br.

Ostatnie komentarze