Reklama

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy bez Jurka Owsiaka? [SONDA]

Opublikowano:
Autor:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy bez Jurka Owsiaka? [SONDA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka dni temu jednak, po zabójstwie Pawła Adamowicza, do którego doszło w czasie Światełka do Nieba w Gdańsku, Jerzy Owsiak ogłosił, że rezygnuje z kierowania z fundacją WOŚP.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od 27 lat. Od początku jej twarzą jest Jurek Owsiak. 

 – Wróciłem z sądu. Ministerstwo finansów chciało potraktować nasze aukcje finałowe jako działalność gospodarczą. (…) Z aukcji serduszek musielibyśmy zapłacić podatek w wysokości 230 tys. zł. Za taką kasę jesteśmy w stanie kupić dwa inkubatory hybrydowe. Sąd stanął na szczęście po naszej stronie – mówił w wywiadzie udzielonym nam w 2012 roku.

Kilka dni temu jednak, po zabójstwie Pawła Adamowicza, do którego doszło w czasie Światełka do Nieba w Gdańsku, Jerzy Owsiak ogłosił, że rezygnuje z kierowania z fundacją WOŚP. 

- Osobiście składam rezygnację z szefa fundacji, czyli prezesa zarządu. Fundacja dalej będzie funkcjonowała, ale może to ułatwi także wszystkim tym, którzy nawet dzisiaj nie pohamowali się, aby napisać obrzydliwe słowa w moim kierunku. Mówiłem o tym, że ta nienawiść - także w moją stronę, w stronę fundacji - grzeje od 25 lat. Przez pierwsze 2 lata ludzie nawet nie kumali co mogą nam zarzucić. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy tak samo mi grożą i - niestety - polski wymiar sprawiedliwości, a także policja sobie z tym kompletnie nie daje rady - oznajmił Jerzy Owsiak dzień po finale 27. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czy, Waszym zdaniem, Jurek Owsiak podjął słuszną decyzję? Czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy straci na jego rezygnacji? Czy coroczne kwestowanie będzie wyglądać tak samo? Podzielcie się z nami swoją opinią w komentarzach i weźcie udział w ankiecie. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE