Reklama

W produktach Kinder może być Salmonella. Zostają wycofane!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

W produktach Kinder może być Salmonella. Zostają wycofane! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Firma Ferrero Polska Commercial - właściciel marki Kinder - wycofuje z rynku produkty, w których istnieje ryzyko wystąpienia Salmonelli.

Reklama

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o dobrowolnym wycofaniu prowadzonym przez Ferrero Polska Commercial wskazanych produktów marki Kinder ze względu na potencjalne powiązanie z ogniskiem zatruć pokarmowych wywołanych Salmonella Typhimurium - wskazują przedstawiciele GIS. 

Produkty Kinder wycofane z rynku

Z rynku wycofywane są wszystkie partie cukierków Kinder Schokobons o wadze 46 g, 125 g i 200 g, których data minimalnej trwałości przypada od 25.05.2022 r. do 23.08.2022 roku. 

Firma Ferrero Polska Commercial zdecydowała się także o wycofaniu z rynku Kinder Niespodzianki Maxi 100 g, z datą ważności do 21.08.2022 r. (partie: L355R03---, L356R03---, L004L03---, L006L03---)

Podejrzenie Salmonelli jest także w Kinder Niespodziance Maxi (partia L356R03---) z datą ważności 17.09.2022 r. - 18.09.2022 r. 

Z rynku wycofywane są także Kinder Maxi Mix 133 g. z datą ważności 21.08.2022 r. (partie: L322RWPJ, L323RWPJ, L354RWPJ, L013LWPJ, L039LWPJ).

Masz w domu te produkty?

Jeżeli macie w domu którykolwiek z tych produktów - nie spożywajcie ich!

Jeśli ktoś jest w posiadaniu jednego z powyżej wskazanych produktów, nie powinien go spożywać. Prosimy o zachowanie produktu i skontaktowanie się z naszym zespołem ds. obsługi konsumenta: [email protected] - informują przedstawiciele firmy Ferrero.

Zatrucie Salmonellą

Pierwsze objawy choroby wywołanej bakterią Salmonella występują zwykle do 6 godzin od momentu styczności z bakterią. W niektórych przypadkach pierwsze symptomy mogą pojawić się nawet po 72 godzinach. Sama choroba trwa od dwóch do siedmiu dni. Początkowe objawy to zwykle nudności, wymioty i bóle brzucha. Z czasem może pojawić się ostra biegunka oraz gorączka (do 39◦C). Niekiedy występują także bóle i zawroty głowy. 

Nie należy spożywać produktów z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionych produktów, należy skontaktować się z lekarzem - podkreśla Główny Inspektor Sanitarny. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy