Reklama

W Krotoszynie powstanie Ambasada Japonii? To oczywiście żart

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

W Krotoszynie powstanie Ambasada Japonii? To oczywiście żart - Zdjęcie główne

Burmistrz Krotoszyna z Ambasadorem Japonii i Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego | foto Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ambasada Japonii zostanie przeniesiona z Warszawy do Krotoszyna? Artykuł jest oczywiście żartem z okazji 1 kwietnia.

Krotoszyn od lat współpracuje z japońskim miastem Okinoshimą. Inicjatorami tej współpracy byli burmistrz Krotoszyna i Ambasador Japonii w Polsce - Makoto Yamanaki. To właśnie dzięki ich zabiegom w 2016 roku Krotoszyn stał się miastem partnerskim Okinoshimy. 

Krotoszyn stał się pierwszym miastem w Polsce, które podpisało umowę partnerską z miastem w Japonii.  Od tego czasu współpraca obu miejscowości cały czas się rozwija - zarówno na tle sportowym, jak i kulturalnym i gospodarczym. 

Japończycy wielokrotnie gościli w Krotoszynie - czy to za sprawą mistrzostw Sumo, czy przy okazji innego rodzaju uroczystości. W naszym mieście powstało również Krotoszyńskie Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Japońskiej. 

Ambasada Japonii w Krotoszynie

To wszystko miało wpływ na decyzję o przeniesieniu Ambasady Japonii do Krotoszyna. Głównym argumentym przemawiającym za tym było jednak powstanie w naszym mieście Europejskiego Centrum Sumo

Plany te krystalizowały się już w zeszłym roku, o czym pisaliśmy na łamach portalu. 


Ośrodek ma powstać na obiekcie krotoszyńskich Błoni. Mamy deklarację samorządu województwa wielkopolskiego o wsparciu i przedstawiliśmy stronie japońskiej plany, związane z inwestycją - zdradzał wówczas Ryszard Czuszke, zastępca burmistrza Krotoszyna. 

Na kanwie tej współpracy zdecydowano, że Ambasada Japonii zostanie przeniesiona z Warszawy do Krotoszyna. 

Wstępne rozmowy już się na ten temat odbyły i obie strony są temu bardzo przychylne. Biorąc pod uwagę, że w Krotoszynie ma być Centrum Sumo - na razie europejskie, ale kto wie, jak będzie dalej - wskazane jest, by ambasada była bliżej - mówi Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna. 

Otwarcie Ambasady Japonii w Krotoszynie będzie niosło za sobą ogromne korzyści dla miasta. Przede wszystkim turystyczne, ale tak także edukacyjno-kulturalne. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy