Mieszkańcy Wronowa wzięli udział w akcji " Sprzątanie Świata ". Inicjatorem tego wydarzenia była sołtys Halina Kempa.
Na uczestników akcji czekało trudne zadanie jakim było uporządkowanie zanieczyszczonych poboczy i rowów wzdłuż drogi powiatowej między Wronowem, a Kaniewem.
Zarośnięte rowy przydrożne skrywały olbrzymie ilości śmieci, wśród których przeważały folie rolnicze, butelki szklane i plastikowe, opony, elementy sprzętu AGD czy też dywany.
Ze względu na znaczne ilości odpadów oraz utrudnienia w postaci krzewów, akcja nie objęła całego planowanego odcinka drogi.
Nie mniej jednak dzięki zaangażowaniu mieszkańców akcja zakończyła się sukcesem, a jej uczestniczy spotkali się przy ognisku oraz poczęstunku zorganizowanym przez panią sołtys Halinę Kempę (przy sali wiejskiej) .
Komentarze (0)