Reklama

Dzięki mieszkańcom wypiękniał teren przed świetlicą w Różopolu

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Mieszkańcy wzięli udział w bardzo ciekawej akcji - warsztatach ekologicznych z zakresu zagospodarowania małej przestrzeni. Dzięki temu udało się zagospodarować teren przy świetlicy w Różopolu.

Przedsięwzięcie powstało z  inicjatywy Stowarzyszenia Rozwoju Wsi  Różopole, w ramach zadania pn. „Estetycznie i ekologicznie działamy dla Różopola – warsztaty z nasadzeniami” odbyły się warsztaty ekologiczne z zakresu zagospodarowania małej przestrzeni.

W warsztatach wzięło udział 10 mieszkańców wsi Różopole. Program warsztatów został podzielony na 2 części: teoretyczną i praktyczną.

Część teoretyczna odbyła się w Wiejskim Domu Kultury w Różopolu. Warsztaty poprowadziła  Karolina Gidaszewska z firmy Ogrody Gidaszewska Pracownia Architektury Krajobrazu.

Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, jak dobierać zieleń w zagrodach wiejskich i jak ją pielęgnować.

Omówiono również terminy i sposoby wykonywania nasadzeń. Podczas warsztatów zwrócono szczególną uwagę na ekologiczne zagospodarowanie terenu  tj.  na wpływ człowieka na środowisko naturalne, ogrody sprzyjające owadom i naturalne oczyszczacze powietrza czyli rośliny poprawiające jakość powietrza.

Wspólnie przeanalizowano, jak powinno wyglądać zagospodarowanie wybranego w tym celu miejsca na wsi. Każdy z uczestników otrzymał książkę – praktyczny poradnik z zakresu ogrodnictwa.

Następnie uczestnicy udali się na teren przy Wiejskim Domu Kultury, gdzie na wcześniej przygotowanym podłożu przeprowadzona została część praktyczna warsztatów.

Pod czujnym okiem  Karoliny Gidaszewskiej posadzono rośliny według przygotowanego wcześniej projektu i wysypano je wokół korą.

Zagospodarowany teren będzie teraz piękną wizytówką wsi Różopole - mówią mieszkańcy. 

Warsztaty współfinansowane są  ze środków Unii Europejskiej w ramach działania  „Wsparcie dla  rozwoju  lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, w ramach Projektu grantowego pn. „Z natury lubimy się uczyć – rozwój aktywnych społeczności poprzez wydarzenia edukacyjne” realizowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Okno Południowej Wielkopolski”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy