Reklama

Szpital w Pleszewie wyznaczony do leczenia pacjentów z koronawirusem

Opublikowano:
Autor:

Szpital w Pleszewie wyznaczony do leczenia pacjentów z koronawirusem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pleszewskie Centrum Medyczne został szpitalem II poziomu zabezpieczenia COVID-19.

W praktyce oznacza to, że w Pleszewskim Centrum Medycznym stworzono oddział dla pacjentów wymagających hospitalizacji z powodu zakażenia koronawirusem – również tych z powiatu krotoszyńskiego.

 

Obserwując sytuację w Wielkopolsce i monitorując stan obłożenia łóżek tak zwanych covidowych zarekomendowaliśmy wojewodzie utworzenie kolejnego szpitala II poziomu zabezpieczenia właśnie w Pleszewie. (...) Pleszewska placówka będzie z pewnością odciążeniem dla Szpitala im. J. Strusia w Poznaniu – mówi portalowi jarocinska.pl Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

W pleszewskim szpitalu stworzono więc 20-łóżkowy oddział dedykowany pacjentom zakażonym koronawirusem.

 

17 łóżek jest dla pacjentów nie wymagających wentylowania mechanicznego, 3 łóżka są z kolei dla pacjentów wentylowanych mechanicznie – komentuje na portalu zpleszewa.pl Ireneusz Praczyk, rzecznik PCM w Pleszewie.

 

W Pleszewskim Centrum Medycznym będą leczeni pacjenci z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.

 

Pacjenci w stanach ciężkich i wymagających leczenia specjalistycznego, tak jak dotychczas będą leczeni na III poziomie zabezpieczenia COVID19 tj. w Szpitalu Miejskim im. J. Strusia w Poznaniu – zaznacza Ireneusz Praczyk.

 

Oddział dla osób zakażonych koronawirusem jest odizolowany od reszty szpitala.

 

Mieliśmy wolny oddział nefrologiczny, na który przenieśliśmy oddział paliatywny. W miejscu dotychczasowego oddziału paliatywnego stworzyliśmy oddział dla pacjentów z Covid-19 – wskazuje Błażej Górczyński, prezes PCM.

 

Nowo utworzony oddział posiada osobne wejście z zewnątrz oraz śluzę oddzielającą go od pozostałych pomieszczeń szpitala.

 

Pleszewskie Centrum Medyczne to szósty szpital II poziomu zabezpieczenia w Wielkopolsce. Są to placówki z oddziałami zakaźnymi, które leczą chorych na Covid-19. Dysponują one łącznie 455 łóżkami, w tym 50. to łóżka intensywnej terapii.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE