Reklama

Szczury w Krotoszynie. Trzeba wyłożyć trutki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Szczury w Krotoszynie. Trzeba wyłożyć trutki - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Krotoszyna i okolicznych wiosek muszą wyłożyć trutki na szczury na terenie swoich posesji.

Reklama

Na terenie miasta i gminy Krotoszyn trwa akcja deratyzacji. Mieszkańcy muszą wyłożyć trutki na szczury na terenie swoich posesji. 

Akcja deratyzacji w gminie Krotoszyn. Kto musi wyłożyć trutkę?

Każdy mieszkaniec musi włączyć się do akcji deratyzacji. Jest ona obowiązkowa. Zgodnie z przepisami ustaw: o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, właściciel, posiadacz lub zarządzający nieruchomością są obowiązani utrzymywać ją w należytym stanie higieniczno-sanitarnym w celu zapobiegania zakażeniom i chorobom zakaźnym, w szczególnościzwalczać gryzonie, insekty i szkodniki. 

W celu należytego przeprowadzenia akcji, zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym na ludzi przez szczury i myszy oraz zapobiegania stratom gospodarczym wyrządzonym przez te gryzonie, konieczne jest włączenie się do akcji wszystkich mieszkańców - mówi Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna. 

W jakim terminie trzeba przeprowadzić deratyzację?

Jak czytamy w zarządzeniu burmistrza, do 9 maja należy zakupić trutkę. Gmina skontroluje to w dniach od 9 do 16 maja. Następnie - w okresie od 17 do 31 maja preparat trzeba wyłożyć na śmietnikach, strychach, w budynkach gospodarczych, użyteczności publicznej, gospodarstwach rolnych, piwnicach, a także w miejscach pojawiania się gryzoni. Środek trujący należy zakupić we własnym zakresie. 

Warto pamiętać, że w czasie akcji deratyzacji, wszystkie miejsca, gdzie zostanie umieszczona trująca substancja należy oznaczyć czytelną informacją "UWAGA! Wyłożono preparat do zwalczania gryzoni! Niebezpieczeństwo zatrucia ludzi i zwierząt!".

Do akcji należy używać trutek znajdujących się w handlu, przygotowanych do akcji deratyzacji. Trutkę można nabyć w punktach sprzedaży artykułów chemicznych i nasiennych. Wykładać ściśle wg pouczeń na opakowaniu - czytamy w obwieszczeniu. 

Padłe gryzonie oraz resztki trutki należy usuwać na bieżąco, a teren, gdzie preparaty były wyłożone, trzeba posprzątać do 2 dni po zakończeniu akcji.

Za niewyłożenie trutki grozi grzywna. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy