Reklama

Akcja deratyzacji w Sulmierzycach. Kto musi wyłożyć trutkę na szczury?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Akcja deratyzacji w Sulmierzycach. Kto musi wyłożyć trutkę na szczury? - Zdjęcie główne

Akcja deratyzacji w Sulmierzycach. Kto musi wyłożyć trutkę na szczury? | foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Sulmierzyc apeluje do mieszkańców, aby włączyli się do akcji deratyzacji na terenie miasta.

Reklama

Akcja deratyzacji w Sulmierzycach ma zostać przeprowadzona od 2 maja do 31 maja.

Akcja deratyzacji na terenie Sulmierzyc. Kto musi wyłożyć trutkę?

Jest obowiązkowa. Zgodnie z przepisami ustaw: o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, właściciel, posiadacz lub zarządzający nieruchomością są obowiązani utrzymywać ją w należytym stanie higieniczno-sanitarnym w celu zapobiegania zakażeniom i chorobom zakaźnym, w szczególnościzwalczać gryzonie, insekty i szkodniki. 

Obowiązek deratyzacji dotyczy zarówno właścicieli i zarządców budynków wielorodzinnych, jak i prywatnych domów jednorodzinnych - podkreśla burmistrz Sulmierzyc Dariusz Dębicki. 

W jakim terminie trzeba przeprowadzić deratyzację?

Jak czytamy w zarządzeniu burmistrza, pomiędzy 2 a 9 maja należy zakupić trutkę. Gmina skontroluje to w dniach od 9 do 16 maja. Następnie - w okresie od 16 do 31 maja preparat trzeba wyłożyć na śmietnikach, strychach, w budynkach gospodarczych, użyteczności publicznej, gospodarstwach rolnych, piwnicach, a także w miejscach pojawiania się gryzoni. Środek trujący należy zakupić we własnym zakresie. 

Akcja przeprowadzana jest cyklicznie, co roku. Służy tylko celom zapobiegawczym. W Sulmierzycach nie ma więcej szczurów, niż ludzi, także - póki co - nie ma czego się obawiać - akcentuje burmistrz Sulmierzyc. 

Warto pamiętać, że w czasie akcji deratyzacji, wszystkie miejsca, gdzie zostanie umieszczona trująca substancja należy oznaczyć czytelną informacją "UWAGA TRUCIZNA".

Osoby zobowiązane do bezpośredniego przeprowadzenia akcji odszczurzania, winny podjąć czynności zabezpieczające przed nieszczęśliwymi wypadkami zatruć mieszkańców i zwierząt domowych, a w szczególności pouczyć dzieci o niebezpieczeństwie zatrucia - czytamy w zarządzeniu włodarza Sulmierzyc.

Padłe gryzonie oraz resztki trutki należy usuwać na bieżąco, a teren, gdzie preparaty były wyłożone, trzeba posprzątać do 2 dni po zakończeniu akcji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy