Reklama

Szczury w Kobylinie. Trzeba wyłożyć trutki

Opublikowano:
Autor:

Szczury w Kobylinie. Trzeba wyłożyć trutki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Kobylina i okolicznych wiosek muszą wyłożyć trutki na szczury na terenie swoich posesji.

Na terenie miasta i gminy Kobylin w terminie od 1 czerwca do 15 czerwca przeprowadzona akcja deratyzacji. Mieszkańcy muszą wyłożyć trutki na szczury na terenie swoich posesji. 

Akcja deratyzacji w gminie Kobylin. Kto musi wyłożyć trutkę?

Każdy mieszkaniec musi włączyć się do akcji deratyzacji. Jest ona obowiązkowa. Zgodnie z przepisami ustaw: o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, właściciel, posiadacz lub zarządzający nieruchomością są obowiązani utrzymywać ją w należytym stanie higieniczno-sanitarnym w celu zapobiegania zakażeniom i chorobom zakaźnym, w szczególnościzwalczać gryzonie, insekty i szkodniki. 

W celu należytego przeprowadzenia akcji, zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym na ludzi przez szczury i myszy oraz zapobiegania stratom gospodarczym wyrządzonym przez te gryzonie, konieczne jest włączenie się do akcji wszystkich mieszkańców - podkreśla Tomasz Lesiński, burmistrz Kobylina

Deratyzacja w gminie Kobylin - będą kontrole

Mieszkańcy gminy Kobylin muszą zakupić trutkę na szczury we własnym zakresie. Oni także będą odpowiadać za jej odpowiednie wyłożenie i oznakowanie. 

Do akcji należy używać trutek znajdujących się w handlu, zatwierdzonych przez Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej lub posiadającej atest Państwowego Zakładu Higieny. Wykładać ściśle wg pouczeń na opakowaniu. Resztki nie spożytych trutek oraz padłe szczury, myszy, zebrać, spalić, lub głęboko zakopać (1 metr) w odległości co najmniej 20 metrów od źródła wody pitnej - czytamy w obwieszczeniu burmistrza Kobylina. 

Warto pamiętać, że w czasie akcji deratyzacji, wszystkie miejsca, gdzie zostanie umieszczona trująca substancja należy oznaczyć czytelną informacją "UWAGA! Wyłożono preparat do zwalczania gryzoni! Niebezpieczeństwo zatrucia ludzi i zwierząt!".

Urzędnicy będą kontrolować, czy mieszkańcy gminy Kobylin wzięli udział w akcji deratyzacji. 

Kontrole i nadzór nad wykonaniem obwieszczenia powierza się organom samorządowym, policji, powiatowej inspekcji sanitarnej oraz czynnikom społecznym jak Ochotnicza Straż Pożarna. Osobami odpowiedzialnymi za w/w sprawę w Urzędzie Miejskim w Kobylinie są pracownicy: Anna Krawczyk oraz Jacek Paluszkiewicz - czytamy w obwieszczeniu. 

Za niewyłożenie trutki na szczury grozi grzywna do 1.500 zł.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy