Reklama

Reklama

Sulmierzyce. Są wyniki kontroli WIOŚ na oczyszczalni ścieków

Opublikowano: śr, 18 mar 2020 17:37
Autor:

Sulmierzyce. Są wyniki kontroli WIOŚ na oczyszczalni ścieków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Inspektorzy ochrony środowiska z Kalisza w sulmierzyckiej oczyszczalni wizytowali kilka tygodni temu.

Reklama

To pokłosie interwencji mieszkanki Grodu Sulimira, która w styczniu br. informowała, że do przepływającej przez Sulmierzyce Czarnej Wody wpadają z oczyszczalni ścieków nieczystości.

 

Dzieje się to zarówno w dzień, jak i w nocy, bo o różnych porach spaceruję z psem w okolicach rzeki. Chyba wypływają z oczyszczalni – alarmowała wówczas sulmierzyczanka. uje mieszkanka.

 

Zaś szef oczyszczalni ścieków uspokajał, że do Czarnej Wody, wpadają wyłącznie ścieki oczyszczone, spełniające wszelkie dopuszczalne normy i wskaźniki.

 

Ścieki są badane co miesiąc. I nie ma takiej możliwości, by te nieoczyszczone trafiały do rzeki – zapewniał Arkadiusz Koprowski, kierownik Zakładu Usług Komunalnych w Sulmierzycach.

 

Mimo to, w oczyszczalni pojawili się inspektorzy z WIOŚ w Kaliszu. Ci w trakcie kontroli pobrali próbki ścieków oczyszczonych, ścieków dopływających do oczyszczalni oraz wody z rzeki Czarna Woda poniżej i powyżej wylotu z oczyszczalni ścieków w Sulmierzycach. Wyniki badań nie potwierdziły niepokoju mieszkanki Grodu Sulimira.

 

Nie potwierdzono (podczas pobierania próbek – przyp. red.) odprowadzania nieoczyszczonych ścieków z oczyszczalni w Sulmierzycach. Również wyniki badań próbek wody z rzeki Czarna Woda nie wykazały wprowadzania w tym czasie do cieku ścieków nieoczyszczonych – wyjaśnia Jakub Kaczmarek, kierownik delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Kaliszu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.