Reklama

Sulmierzyce. Przy myjni stanie drogowe lustro

Opublikowano:
Autor:

Sulmierzyce. Przy myjni stanie drogowe lustro - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O jego montaż w tej części miasta, kilka miesięcy temu apelował radny Marcin Ptak.

Wówczas radny Marcin Ptak zwrócił uwagę władzom Grodu Sulimira na niebezpieczne sytuacje, które mają miejsce w okolicy myjni samochodowej, zlokalizowanej przy ul. Stryczyńskiego w Sulmierzycach.

 

Niejednokrotnie byłem świadkiem, że samochody, które po zakończeniu mycia wyjeżdżały z terenu myjni stwarzały sytuacje, które można by śmiało określić jako niebezpieczne. Dodam, że po chodniku bardzo często poruszają się małe dzieci na rowerkach, hulajnogach czy rolkach. Natomiast kierujący pojazdem podczas wyjazdu nie ma fizycznej możliwości określenia czy ktoś znajduje się na chodniku czy jezdni - zwracał uwagę rajca.
 

Dlatego jego zdaniem winno zostać tam zamontowane lustro drogowe. W odpowiedzi otrzymał informację, że władze skonsultowały propozycję postawienia lustra, we wskazanym przez radnego miejscu, z osobą zajmującą się projektowaniem i nadzorem dróg. Ta stwierdzić miała, że taki zabieg jest zbędny.

 

Wyjazd z myjni samochodowej jest oddalony od chodnika odpowiednią odległością a teren nie jest ogrodzony, co pozwala kierującemu na zachowanie odpowiednich środków ostrożności oraz określenie czy w pobliżu chodnika nie znajduje się pieszy - wyjaśniał wówczas Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc.
 

Jednocześnie dodał, że postawienie lustra poprawiającego widoczność na terenie prywatnym leży w gestii właściciela terenu, z którego prowadzi wyjazd. 

Wszystko jednak wskazuje na to, że ów lustro drogowe a okolicy myjni stanie.

 

Komisja ds. zarządzania ruchem na drogach powiatowych i gminnych na posiedzeniu w dniu 16 września pozytywnie zaopiniowała wniosek dotyczący montażu lustra przy ul. Jarosława Stryczyńskiego, przy zjeździe do myjni samochodowej. Szczegółową lokalizację lustra proszę uzgodnić z wnioskodawcą - wyjaśnia w piśmie Krzysztof Jelinowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE