Reklama

Sulmierzyce. Przebudowa urzędu ma zakończyć się wiosną

Opublikowano:
Autor:

Sulmierzyce. Przebudowa urzędu ma zakończyć się wiosną - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Właśnie rozstrzygnięto przetarg na przeprowadzenie prac modernizacyjnych. Remont ma kosztować ponad 200 tys. zł.

Przebudowie ulegną trzy wejścia do urzędu miasta w Sulmierzycach, od strony tzw. podwórza. Ich modernizacja pozwoli na bezpieczny i swobodny dostęp do magistratu osobom niepełnosprawnym czy starszym. Miasto na realizację zadania otrzymało wsparcie finansowe w wysokości 80 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Dzięki realizacji tego zadania, w końcu urząd będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych, starszych a także matek z dziećmi, którzy dotychczas bez pomocy urzędnika, mieli ogromny problem z dostaniem się do budynku urzędu – wskazuje Karina Błaszczyk, sekretarz miasta.
 

Zakres prac obejmuje m. in. roboty rozbiórkowe, budowę podestów i schodów zewnętrznych z balustradami, wymianę drzwi wejściowych, montaż dwóch platform dla osób niepełnosprawnych, uzupełnienie instalacji elektrycznej i odgromowej a także roboty wykończeniowe i uzupełniające. Dodatkowo nad każdym wejściem pojawi się daszek.

 

Platformy będą podnosić osobę niepełnosprawną np. znajdującą się na wózku, na wysokość około metra, tak by mogła dostać się swobodnie do urzędu. W związku z tym niezbędne jest przebudowanie wejść do budynku – tłumaczy sekretarz miasta.
 

Właśnie rozstrzygnięto przetarg na przeprowadzenie prac modernizacyjnych. Chęć przeprowadzenia remontu wyraziły 3 firmy: Artmed z Tomaszowa Mazowieckiego (267 tys. zł), Liftprojekt Inżynieria Dźwigowa z Kalinowa (317 tys. zł) oraz Usługi Ogólnobudowlane Marek Stankiewicz z Uciechowa (212 tys. zł). Samorządowcy z Sulmierzyc na realizację zadania zabezpieczyli 225 tys. zł. Ostatecznie modernizację urzędu przeprowadzi przedsiębiorstwo z Uciechowa. Czy prace ruszą jeszcze w tym roku.

 

Zakończenie prac planowane jest w maju. Czy wykonawca rozpocznie je jeszcze w tym roku, trudno powiedzieć. Natomiast prace winny się zakończyć w wyznaczonym w umowie terminie - zaznacza Dariusz Dębicki, burmistrz Sulmierzyc.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE