Reklama

Reklama

Stypendium ministra dla młodego naukowca z Konarzewa

Opublikowano: sob, 25 lip 2020 16:30
Autor:

Stypendium ministra dla młodego naukowca z Konarzewa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mowa o Arturze Jędrzaku, który niespełna rok temu gościł w zdunowskiej bibliotece i opowiadał o swoich zmiłowaniach.

Reklama

Artur Jędrzak, pochodzący z Konarzewa młody naukowiec pracuje nad lekiem na raka wątroby. Jest doktorantem Studium Doktoranckiego „Technologia chemiczna” realizowanego na Wydziale Technologii Chemiczne, które prowadzi badania związane z syntezą mikro-inanoplatform dla zastosowań biosensorowych i medycznych. Ponadto realizuje program rozprawy w ścisłej współpracy z Centrum NanoBioMedycznym, Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz z Uniwersytetem w Bristolu, Wielka Brytania.

Młody naukowiec znalazł się w gronie 200 młodych, wybitnych naukowców (w tym 53 doktorantów), którym Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał stypendium na wniosek Politechniki Poznańskiej. Minister Wojciech Murdzek  wybrał stypendystów spośród 1793 wnioskodawców. Stypendium mogło być przyznane młodym naukowcom, którzy w dniu podjęcia decyzji o przyznaniu stypendium, tj. 15 czerwca 2020 r., posiadali status młodego naukowca. Przy ocenie punktowej osiągnięć młodych naukowców zespół kierował się rangą danego osiągnięcia i jego wybitnymi cechami, mając na uwadze prestiżowy charakter stypendium, a liczba punktów za dane osiągnięcie zależała od stopnia wypełnienia kryteriów, określonych odrębnie dla każdego rodzaju osiągnięcia. Przy ocenie uwzględniano te, uzyskane do dnia 30 listopada 2019 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.