Reklama

Staniew – Mokronos. Przymiarki do remontów dróg

Opublikowano:
Autor:

Staniew – Mokronos. Przymiarki do remontów dróg - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sumie, na realizację zadań w Staniewie i Mokronosie, samorząd zamierza wydać około 500 tys. zł. Jedna z inwestycji zostanie wykonana jeszcze w 2020r.

Pierwsza z inwestycji dotyczy remontu około 250 metrowego odcinka drogi w Staniewie. Ma on kosztować około 300 tys. zł a całość pokryta zostanie z pieniędzy budżetu gminy. Inwestycja będzie jednak realizowana najwcześniej w przyszłym roku.

 

Przez dłuższy czas ta droga nie mogła być przez nas remontowana, bo tak naprawdę, to była ona budowana jeszcze przez PGR Rusko. Dopiero pod koniec ubiegłego roku dokonaliśmy odpowiednich przekształceń własnościowych, tak by ta droga przeszła pod nasz zarząd. Trzeba jednak przygotować odpowiednie dokumenty, by móc przeprowadzić jej modernizację, dlatego brany jest dopiero pod uwagę rok 2021 – wyjaśnia Maciej Bratborski, burmistrz Koźmina Wlkp.

 

Zaś w przypadku miejscowości Mokronos, chodzi o modernizację drogi, która stanowi dojazd do trzech posesji w centrum wsi.

 

Mieszkańcy od wielu lat wnioskują, by tę drogę utwardzić czy też poprowadzić chodnik, bowiem tamtędy dzieci uczęszczają do szkoły. Natomiast my zrobimy z tego ciąg pieszo-jezdny i ten temat będzie zrealizowany jeszcze w tym roku – zapewnia włodarz miasta kwiatów i zieleni.

 

Kosz realizacji zadania wstępnie szacuje się na około 150 tys. zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE