Reklama

Społeczność Koźmina Wlkp. sama postawiła metalowe kosze na nakrętki

Opublikowano:
Autor:

Społeczność Koźmina Wlkp. sama postawiła metalowe kosze na nakrętki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Cztery metalowe serca na nakrętki stanęły w Koźminie Wlkp.

Mieszkańcy Koźmina Wielkopolskiego po raz kolejny pokazali, że oddolne inicjatywy społeczne nie są im obce.

Protest kobiet w Koźminie Wlkp., zakup chryzantem od lokalnych producentów w związku z zamknięciem cmentarzy czy też pieczenie i sprzedaż ciast dla Marcelka z Krotoszyna – mieszkańcy Koźmina Wlkp. wielokrotnie już pokazali, że potrafią się zintegrować, zmobilizować i sami podjąć działania.

 

Tak też było w przypadku metalowych serc na nakrętki. Inicjatorką akcji była Anna Zawodna z Koźmina Wlkp.

 

Koźminianka na swoim profilu społecznościowym napisała, że w Koźminie Wlkp. przydałoby się serce na nakrętki, ze sprzedaży których można by pomóc chorym dzieciom. Odzew był niesamowity. Pomysł poparło wielu mieszkańców Koźmina Wlkp., którzy deklarowali zrzutkę na zakup kosza. Znaleźli się lokalni sponsorzy, którzy ufundowali kosze.

Pierwszy kosz, ufundowany przez Pawła Rasia – stanął na Osiedlu Tysiąclecia w Koźminie Wlkp.

Ja miałam marzenie, a on miał umiejętności, chęci, czas i niezwykle dobre serce. Tym sposobem na naszym osiedlu Tysiąclecia przy bloku nr 3 stanęło serce na plastikowe zakrętki. Wrzucajcie je tam hojnie a cały uzyskany dochód zostanie przeznaczony na potrzebujące dzieci naszej gminy. Dziękuję Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej w Koźminie Wielkopolskim za możliwość postawienia serca na terenie osiedla – podkreślała Anna Zawodna.

 

Kolejne serce na plastikowe nakrętki stanęło przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907. Jego zakup zostałsfinansowany ze środków własnych szkoły.

 

W Koźminie Wlkp. pojawiły się także kolejne kosze. Jeden stanął przy stadionie (ul. Floriańska), a drugi przy przedszkolu (ul. Borecka). Ich sponsorem jest spółka Koźmińskie Usługi Komunalne.

 

W przyszłości serce na nakrętki – z inicjatywy szkolnego wolontariatu – stanie także przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. J. Marcińca.


Metalowe kosze są przeznaczone na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Można do nich wrzucać nakrętki po napojach, kawie, mleku czy jogurtach, a także po chemii gospodarczej, płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania.

Dochód ze sprzedaży nakrętek z koszy będzie przeznaczony na cele charytatywne.

– Zachęcam wszystkich do wrzucania nakrętek do serduszek. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym dzieciom z naszej gminy – mówi Anna Zawodna.
 

Foto: KUK, SP NR 1

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE