Reklama

Śmiertelny wypadek w Kuklinowie. Nowe informacje [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Śmiertelny wypadek w Kuklinowie. Nowe informacje [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do śmiertelnego wypadku na drodze krajowej nr 36 w Kuklinowie (gm. Kobylin) doszło w nocy z 24 na 25 grudnia 2020 roku.

Przypominamy, że do tragicznego wypadku, w którym zginęła 26-letnia mieszkanka powiatu krotoszyńskiego doszło 25 grudnia 2020 r. po godzinie 2:00 – informowaliśmy o tym na portalu www.krotoszynska.pl.

 

Policjanci pod nadzorem prokuratury nadal prowadzą postępowanie mające za zadanie ustalenie szczegółowych przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku.

 

Tymczasem przedstawiamy relację strażaków, którzy działali na miejscu wypadku w Kuklinowie.

 

Zgłoszenie o zdarzeniu do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 2:25. Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia skierował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, jeden zastęp z jednostki OSP Kuklinów oraz jeden zastęp z jednostki OSP Kobylin – wskazuje Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

Po przybyciu na miejsce wypadku strażacy zauważyli Citroena Picasso, którzy uderzył w przydrożne drzewo.

 

Wewnątrz pojazdu znajdowała się nieprzytomna kobieta bez funkcji życiowych. Istniało podejrzenie, że kobieta podróżowała z dzieckiem ponieważ w samochodzie znajdował się fotelik oraz dziecięce ubrania – mówi Tomasz Patryas.

 

Strażacy zawodowi z Krotoszyna oraz ochotnicy z Kuklinowa i Kobylina zabezpieczyli i oświetlili miejsce wypadku oraz podzielili się na grupy – jedna z nich próbowała dostać się do zakleszczonej w pojeździe 26-latki, a druga przeszukiwała teren wokół wraku samochodu.

 

Strażacy ustabilizowali zdeformowaną bryłę pojazdu następnie przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do osoby poszkodowanej i na noszach typu deska ewakuowali ją na zewnątrz – relacjonuje rzecznik prasowy KP PSP w Krotoszynie.

26-latka z powiatu krotoszyńskiego została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przybył do Kuklinowa. Niestety, kobiety nie udało się uratować.

 

Niestety w wyniku poniesionych obrażeń kobieta poniosła śmierć na miejscu – wskazuje Tomasz Patryas.

 

W tym samym czasie druga grupa strażaków przeszukiwała teren wokół wraku samochodu. Strażacy chcieli się upewnić, że z 26-latką nikt nikt nie podróżował.

 

Strażacy przeszukiwali pojazd oraz teren wokół w celu zlokalizowania ewentualnych osób biorących udział w zdarzeniu – innych osób nie odnaleziono – podkreśla Tomasz Patryas.

 

Po tym, jak policjanci i prokurator zakończyli czynności na miejscu śmiertelnego wypadku w Kuklinowie – strażacy usunęli z drogi pozostałości powypadkowe.

 

Po zakończonych czynnościach Prokuratora i techników policyjnych wrak samochodu został zabrany przez pomoc drogową. Z drogi krajowej usunięto pozostałości powypadkowe. Na tym działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania – informuje rzecznik prasowy krotoszyńskich strażaków.

 

Działania trwały niemal 3 godziny.

 

Foto: JRG Krotoszyn/KPP Krotoszyn/OSP Kuklinów

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE