Reklama

Rządzący oferują miliardy złotych na inwestycje samorządowe

Opublikowano:
Autor:

Rządzący oferują miliardy złotych na inwestycje samorządowe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Środki finansowe pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Samorządy mogą o nie aplikować do końca września.

Pierwsze rozdanie środków finansowych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych za nami. Wówczas z Wielkopolski aplikowało o nie 226 samorządów gminnych i miast na prawach powiatu oraz 31 samorządów powiatowych. Kwota, która ma trafić do wielkopolskich samorządów to ponad 526 mln zł.

Z tego 10 mln zł przypaść ma samorządom z terenu powiatu krotoszyńskiego. Samorząd powiatu krotoszyńskiego (3 mln 428 tys. zł), Krotoszyn (2 mln 040 tys. zł), Zduny (1 mln 509 tys. zł), Koźmin Wlkp. (1 mln 019 tys. zł), Kobylin (500 tys. zł), Rozdrażew (500 tys. zł) i Sulmierzyce (500 tys. zł).

 

Teraz do rozdysponowania z RFIL w skali kraju jest 6 miliardów złotych. Wnioski można składać do 30 września.

 

Samorządowcy z Wielkopolski już po złożeniu wniosków w ramach pierwszego naboru zaczęli pracować nad zgłoszeniem kolejnych inwestycji. Wiem, że pierwsze pomysły się już pojawiają, często są to projekty, które trudno było zrealizować wyłącznie z własnych środków. Wsparcie rządu premiera Mateusza Morawieckiego dla wielu samorządów będzie kluczowe w utrzymaniu dynamiki inwestycyjnej, która mogła zostać zachwiana przez COVID-19 – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

 

Rządowe wsparcie ma charakter bezzwrotny. Tym razem jednak wartość zgłoszonych inwestycji nie może być niższa aniżeli 400 tys. zł.

 

Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów będą wynikały z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19 – dodaje Łukasz Mikołajczyk.

 

O wsparcie w ramach tych środków mogą ubiegać się wszystkie jednostki samorządu terytorialnego. Specjalna infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 pod numerami telefonów: 732 122 500 lub 22 484 84 84.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE