Reklama

Rywalizowali w turnieju wiedzy i umiejętności motoryzacyjnych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KP POLICJI w Krotoszynie

Rywalizowali w turnieju wiedzy i umiejętności motoryzacyjnych - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
25
zdjęć

foto KP POLICJI w Krotoszynie

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości W Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik w Krotoszynie odbył się etap powiatowy XXV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Jak co roku, zmagania cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży oraz opiekunów.

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny to inicjatywa skierowana do uczniów. Jego celem jest popularyzowanie znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnik ruchu drogowego oraz rozpowszechnianie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 

- Uczestnicy turnieju podnoszą swoją wiedzę z zakresu ruchu drogowego, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w naszym powiecie. Warto podkreślić, że turniej ten na stałe wpisał się w działania profilaktyczne policji - mówi st. asp. Paulina Potarzycka, oficer prasowa KP Policji w Krotoszynie.

Etap powiatowy Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Krotoszynie

W etapie powiatowym turnieju w Krotoszynie, który odbył się 20 kwietnia, wzięło udział 7 trzyosobowych drużyn - reprezentujących szkoły ponadpodstawowe powiatu krotoszyńskiego. Uczestnicy turnieju rozwiązywali testy z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej, wyszukiwali usterki techniczne pojazdu i kierowali samochodem, wykazując się precyzją i zręcznością. Nad przebiegiem zmagań czuwała komisja sędziowska, w której skład weszli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie oraz SP ZOZ Krotoszyn.

Po zsumowaniu punktacji z wszystkich konkurencji okazało się, że zwycięzcą etapu powiatowego XXV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego zostałareprezentacja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krotoszynie w składzie: Szymon Łacina, Norbert Szeląg, Mateusz Polny (opiekun: Mariusz Urbaniak).

Drugie miejsce przypadło drużynie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie, a konkretnie uczniom: Patrykowi Czeszykowi, Jakubowi Łęckiemu oraz Filipowi Brinkowi. Trzecie miejsce zajęli: Dawid Sobański, Adam Kwieciński oraz Igor Łasicki z Branżowej Szkoły I Stopnia w Kobylinie.

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Starostę Krotoszyńskiego (I miejsce), Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie  (II miejsce) oraz Burmistrza Krotoszyna (puchar za III miejsce). Sponsorami nagród byli - Starostwo Powiatowe w Krotoszynie oraz Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik w Krotoszynie.

Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy - przy wsparciu Komendy Głównej Policji, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. W jego organizację angażują się też Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. W powiecie krotoszyńskim inicjatorem rozgrywek motoryzacyjnych są Starostwo Powiatowe w Krotoszynie oraz Komenda Powiatowa Policji.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy