Reklama

Rusza kolejna edycja programu Maluch+

Opublikowano:
Autor:

Rusza kolejna edycja programu Maluch+ - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rząd wydał na niego 450 mln zł, z czego 40 mln zł trafiło do Wielkopolski.

"Maluch+" to program, który wspiera tworzenie i utrzymanie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3, a także pozwala łączyć rodzicielstwo z pracą zawodową. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. Program skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego, ale także innych podmiotów, które chcą tworzyć żłobki. Środki przekazywane są na tworzenie nowych miejsc, ale także na ich utrzymanie. Budżet tegorocznej edycji to 450 mln zł.

 

W ubiegłym roku wysokość ogólnej kwoty dotacji dla Wielkopolski wynosiła blisko 25 mln zł, dzięki czemu zostało utworzonych 1324 nowych miejsc opieki.

 

W tym roku Wielkopolska dzięki zwiększeniu środków przez ministerstwo rodziny pracy i polityki społecznej otrzymała ponad 40 mln zł, z tego 13 gmin zaplanowało utworzenie łącznie 660 nowych miejsc w 23 instytucjach - wskazuje Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski.

 

W 2020 roku województwo wielkopolskie w ramach resortowego programu otrzymało do wykorzystania ponad 40 mln zł. Łącznie zaplanowano do utworzenia 1687 nowych miejsc opieki, a dofinansowanych zostanie 8253 już funkcjonujących.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE