Reklama

Rozdrażew. Remonty dróg odebrane. Prace pochłonęły 500 tys. zł [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Rozdrażew. Remonty dróg odebrane. Prace pochłonęły 500 tys. zł [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Teraz z wyremontowanych dróg cieszyć się mogą mieszkańcy Trzemeszna, Grębowa, Dzielic i Nowej Wsi.

Większość prac modernizacyjnych przeprowadzono w ramach zadania „Przebudowa dróg na terenie gminy Rozdrażew 2020 r.”. Obejmowało ono trzy miejscowości Trzemeszno, Grębów i Nową Wieś. Wartość przeprowadzonych inwestycji, które wykonywało Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. z Kalisza, to ponad 514 tys. zł, z czego remont drogi w Grębowie pochłonął 280 tys. zł, Trzemesznie 123 tys. zł oraz w Nowej Wsi 109 tys. zł.

 

W realizacji tych trzech dróg swój udział miały fundusze sołeckie poszczególnych wsi oraz w przypadku dróg w Grębowie i Trzemesznie, także dofinansowanie pozyskane przez Urząd Gminy ze środków Województwa Wielkopolskiego w kwocie 139.500,00 zł – wskazuje Mariusz Dymarski, wójt Rozdrażewa.

 

Odbioru zmodernizowanych odcinków dróg dokonano na początku sierpnia. I tak, w Grębowie wykonano przedostatni etap drogi łączącej miejscowości Grębów i Orla. Prace prowadzono na odcinku 400 m i obejmowały korytowanie, stabilizację cementem, pełną podbudowę i położenie warstwy wiążącej oraz ścieralnej z betonu asfaltowego. Szerokość jezdni wynosi 4,5 m. Z kolei w Trzemesznie wykonano ostatni odcinek drogi w zachodniej części wsi. Zakres prac był podobny jak w Grębowie, z tą różnicą, że wykonano 220 m, a szerokość jezdni wynosi 4,0 m.

Natomiast w Nowej Wsi roboty prowadzono na tzw. „drodze ligockiej” i polegały na wykonaniu remontu poprzez splantowanie poboczy, skropienie nawierzchni asfaltem, ułożenie warstw wiążącej i ścieralnej z betonu asfaltowego. Remont przeprowadzono na długości 612 m, a szerokość jezdni wynosi 3,0 m.Tym samym „droga ligocka” na terenie gminy Rozdrażew na całej długości posiada równą nawierzchnię asfaltową. Kierujących prosimy o nieszarżowanie oraz o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza na skrzyżowaniach z drogami powiatowymi relacji Rozdrażew - Nowa Wieś oraz Nowa Wieś (pod lasem) – Różopole – apeluje wójt Rozdrażewa.

 

Zaś w Dzielicach wyremontowano odcinek drogi od krzyża na skrzyżowaniu z tzw. „Osadami dzielickimi” w kierunku sali wiejskiej, do skrzyżowania z drogą do Dębowca. Remont polegał na wykonaniu pojedynczego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni przy użyciu kationowej emulsji asfaltowej i grysów bazaltowych. Prace przeprowadzono na długości 1,4 km a wykonała je firma „ KAREX" Przedsiębiorstwo Drogowo - Inżynieryjne z Ociąża. Wartość zadania to 43 tys. zł, z czego część środków pochodziła z funduszu sołeckiego wsi Dzielice.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE