Reklama

Rozdrażew. Nowy lekarz rodzinny. Kiedy zacznie przyjmować pacjentów?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Rozdrażew. Nowy lekarz rodzinny. Kiedy zacznie przyjmować pacjentów? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jerry Farley to nowy lekarz, który będzie przyjmował pacjentów w Ośrodku Zdrowia w Rozdrażewie.

Reklama

Mieszkańcy Rozdrażewa od wielu miesięcy mieli problem z dostępem do opieki lekarskiej. Przychodnia Rozmed od dłuższego czasu była bowiem zamknięta. 

Kilka tygodni temu właściciel przychodni - Włodzimierz Hoffmann - wydał w tej sprawie oświadczenie, które opublikowaliśmy na portalu www.krotoszynska.pl. Wskazał w nim, że przychodnia została zamknięta, ponieważ wójt gminy Rozdrażew wypowiedział lokal. 

Do sprawy odniósł się także Mariusz Dymarski. I stwierdził, że wypowiedzenie lokalu przychodni Rozmed było skutkiem wielomiesięcznego zamknięcia ośrodka zdrowia. 

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj - kliknij. 

Nowy lekarz w Rozdrażewie

Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy Rozdrażewa całkowicie zostali pozbawieni opieki lekarskiej. 

Władze gminy Rozdrażew poczyniły starania o sprowadzenie do Rozdrażewa nowego lekarza. Ten ma zacząć przyjmować pacjentów jeszcze w styczniu. 

Od stycznia będzie nowy lekarz w Rozdrażewie. Co ważne - pan Hoffmann nie wyraził zainteresowania uruchomieniem przychodni w roku 2022, ponieważ nie złożył żadnego wniosku o najem przychodni w przyszłym roku - mówił kilka tygodni temu Mariusz Dymarski, wójt Rozdrażewa. 

Mieszkańców Rozdrażewa będzie leczył Jerry Farley - specjalista medycyny rodzinnej, absolwent poznańskiej Akademii Medycznej, lekarz z ponad 20-letnim stażem. Ostatnie 10 lat łączył indywidualną praktykę lekarską w Orpiszewie z dyżurami w krotoszyńskim szpitalu.

Obecnie trwa załatwianie ostatnich formalności związanych z uruchomieniem przychodni w Ośrodku Zdrowia w Rozdrażewie. Początkowo nowy lekarz będzie przyjmował pacjentów trzy razy w tygodniu. Przy większej liczbie zadeklarowanych osób planowane jest rozszerzenie przyjęć do 5 dni w tygodniu. Lekarz zapewnia opieką zdrowotną w pełnym zakresie wiekowym (począwszy od noworodków) oraz szczepienia dzieci wg kalendarza szczepień - podkreślają władze Rozdrażewa. 

Mieszkańcy gminy Rozdrażew mogą złożyć nowe deklaracje

I zachęcają mieszkańców gminy do wypełnienia deklaracji wyboru lekarza rodzinnego. 

Zarówno w siedzibie Urzędu Gminy (USC na parterze), jak i u sołtysów można pobrać deklarację wyboru świadczeniobiorcy udzielającego świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej oraz lekarza podstawowej opieki zdrowotnej Po wypełnieniu deklarację w zamkniętej kopercie można pozostawić w urnie wystawionej w holu Urzędu. Można ją również dostarczyć bezpośrednio lekarzowi na adres wskazany w deklaracji. Zmiana lekarza nie wymaga powiadomienia dotychczasowego lekarza rodzinnego. Osoby, które wyboru świadczeniodawcy lub lekarza dokonują po raz pierwszy lub drugi w danym roku kalendarzowym nie muszą wskazywać powodów wyboru (punkty 11 i 14 na formularzu deklaracji). W przypadku osób niepełnoletnich deklarację podpisuje rodzic lub opiekun prawny - wskazują władze Rozdrażewa. 

Mieszkańcy gminy, którzy złożą deklarację i będą potrzebowali konsultacji lekarskiej jeszcze zanim ruszy przychodnia w Rozdrażewie lub poza dniami jej funkcjonowania - będą mogli skorzystać z wizyty w Ośrodku w Orpiszewie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy