Reklama

Rozdrażew. Kolejne prace przy ścieżce.

Opublikowano:
Autor:

Rozdrażew. Kolejne prace przy ścieżce. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pięć długich lat trwała budowa ścieżki rowerowej prowadzącej wzdłuż powiatówki do Rozdrażewa. Inwestycja prowadzona była w trzech etapach. W końcu jednak trakt dla jednośladów połączył stolicę gminy z sąsiednim Henrykowem. Całość kosztowała ponad 1,5 mln zł.

Złośliwi twierdzili, że ścieżkę z Henrykowa do Rozdrażewa budowano dłużej niż niektóre autostrady. Nie da się ukryć faktu, że plany tej inwestycji pojawiły się już dwie kadencje temu. Pierwszy etap ruszył w 2015 roku, kiedy pozyskano dofinansowanie z nieistniejącego już dziś funduszu budowy dróg lokalnych – tzw. „schetynówek”.

Dla bezpieczeństwa dzieci

Pierwszy, liczący ponad 2,5 km odcinek prowadził z Henrykowa do Dzielic. Skomunikowanie tych dwóch wsi było szczególnie ważne ze względu na bezpieczeństwo dzieci dojeżdżających rowerami do szkoły w Rozdrażewie, które nie są objęte dowozem autobusowym ze względu na niewielką odległość między miejscowościami. - Dlatego też zarówno powiatowi, jak i gminie Rozdrażew zależało, aby jak najszybciej zrealizować drugi etap inwestycji – podkreślali wówczas włodarze obu samorządów.

Skończyli w polu

Warto przypomnieć, że pierwszy etap kosztował ponad 600 tys. zł, a gmina Rozdrażew dofinansowała wtedy powiatową inwestycję w 10 procentach. Roboty wykonała krotoszyńska firma Gembiak Mikstacki. I choć była to wspólna inwestycja gminy i powiatu, to rozdrażewska rada nie była zachwycona efektem prac. - Nie ma powodu – mówili wówczas samorządowcy. Dlaczego? Bo ścieżka kończyła się w polu – niespełna dwa kilometry od centrum Rozdrażewa.

Więcej przeczytasz w dzisiejszym wydaniu Gazety Krotoszyńskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE