Reklama

Powiat krotoszyński. Eko Siódemka zmienia częstotliwość odbioru odpadów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Powiat krotoszyński. Eko Siódemka zmienia częstotliwość odbioru odpadów - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie gmin Krotoszyn, Kobylin, Zduny, Cieszków i miasta Sulmierzyce odpowiada Związek Międzygminny Eko Siódemka.

Reklama

Do tej pory zarówno odpady zmieszane jak i odpady zbierane selektywnie były odbierane od mieszkańców co dwa tygodnie.

Od lutego to się jednak zmieni.  Zgromadzenie Związku Eko Siódemka zdecydowało bowiem, że część odpadów selektywnych - konkretnie szkło i papier - będzie odbierana od mieszkańców nie co 2, a co 4 tygodnie. Oznacza to, że pojemnik ze szkłem i worki z papierem będziemy mogli wystawić jedynie raz w miesiącu.

 

Koniec ze zbiórkami odpadów wielkogabarytowych

To jednak nie jedyne zmiany, jakie od lutego 2022 r. wprowadza Eko Siódemka. 

W związku z otwarciem czterech Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (w Krotoszynie, Rzemiechowie, Sulmierzycach i Zdunach) władze Eko - Siódemki zdecydowały, że na terenie gmin należących do związku nie będą już organizowane zbiórki odpadów wielkogabarytowych oraz sprzętu elektrycznego. 

W związku z uruchomieniem na terenie czterech PSZOK-ów (Rzemiechów, Krotoszyn, Sulmierzyce, Zduny) odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będą oddawane przez mieszkańców wyłącznie w tych punktach; tym samym nie będzie już bezpośredniej zbiórki tych odpadów z nieruchomości, jeśli chodzi o zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny dodatkowo będą organizowane tzw. zbiórki stacjonarne - informują władze Eko - Siódemki. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy