Reklama

Reklama

Przedszkola i szkoły zamknięte do 24 maja. Matury i egzaminy ósmoklasistów w czerwcu.

Opublikowano: pt, 24 kwi 2020 12:55
Autor:

Przedszkola i szkoły zamknięte do 24 maja. Matury i egzaminy ósmoklasistów w czerwcu. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szczegółowe dane dotyczące egzaminów ośmioklasistów i maturalnych podczas konferencji prasowej podał minister edukacji – Dariusz Piontkowski.

Reklama

Dziś maturzyści kończą swoje zajęcia w szkołach. Nadal jednak naukę w formie zdalnej, kontynuacją uczniowie szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Zgodnie z ostatnimi wytycznymi rządu, placówki oświatowe miały być zamknięte do 26 kwietnia. Ten termin został ponownie wydłużony o kilka tygodni.    

Niestety obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na to, abyśmy odwiesili działalność przedszkoli, szkół i żłobków, dlatego zdecydowaliśmy o dalszym ograniczeniu działalności tych placówek. Przesuwamy je na znacznie dłuższy termin do 24 maja – zaznaczył minister edukacji, Dariusz Piontkowski.

Zaznaczył jednak, że w najbliższych dniach, ma zapaść także decyzja czy w części tych placówek, będzie mogła być prowadzona, choćby w jakiejś formie, działalność opiekuńcza. Minister Piontkowski poinformował także o terminach przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty i maturalnego.

Są to daty dość odległe i bezpieczne, a ostateczną decyzję oczywiście będziemy podejmowali wraz z ministrem zdrowia, w zależności od tego jak rozwijała będzie się sytuacja epidemiczna – zwracał uwagę szef resortu edukacji.

I tak:

  • 8 czerwca – pisemny egzamin maturalny (ze względu na epidemię, matura nie ma zawierać części ustnej)
  • 16-18 czerwca – egzamin ósmoklasistów
  • od 22 czerwca – egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe
  • połowa sierpnia – egzaminy zawodowe dla uczniów szkół policealnych
Wraz z terminem dodatkowym, egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie do końca lipca i wtedy uczniowie będą mogli przekazywać świadectwa i zaświadczenia z wyników egzaminów do wybranych przez siebie szkoł średnich. Jeżeli chodzi o matury, również przewidujemy egzamin dodatkowy dla tych uczniów, którzy z różnych powodów zdrowotnych czy losowych, nie będą mogli podejść do matury w pierwszym terminie. Egzamin dodatkowy odbyłby się na początku lipca i wówczas przewidujemy, że mniej więcej do 11 sierpnia będzie możliwość podania wyników egzaminów maturalnych, a egzamin poprawkowy byłyby na początku września - zaznaczył minister edukacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.