Reklama

Przed nami największe manewry poszukiwawczo - ratownicze w Wielkopolsce!

Opublikowano:
Autor:

Przed nami największe manewry poszukiwawczo - ratownicze w Wielkopolsce! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Tego jeszcze nie było! Stowarzyszenie Szukamy i Ratujemy z Ostrowa Wlkp. - z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci Osób Zaginionych i Poszukiwanych - organizuje piknik, konferencje i zakrojone na szeroką skalę manewry poszukiwawczo ratownicze.

Impreza odbędzie się w dniach 30 - 31 sierpnia w Ostrowie Wlkp.  Uroczyste otwarcie pikniku, na który zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Ostrowa Wlkp. odbędzie się w sobotę, o godzinie 9.00 przed Ostrowskim Centrum Kultury przy ulicy Raszkowskiej.

Pół godziny później rozpoczną się natomiast prelekcje z udziałem specjalistów służb ratunkowych i poszukiwawczych. 

Na godzinę 15.00 zaplanowana jest parada służb biorących udział w obchodach. Parada wyruszy spod Ostrowskiego Centrum Kultury i trasą przez Rynek, Wrocławską, Głogowską, Wojska Polskiego, Raszkowską, Spichrzową i Strumykową dotrze do Stanicy harcerskiej przy alei Siwego Sokoła. 

Wieczorem zaplanowane są zakrojone na szeroką skalę manewry poszukiwawczo - ratownicze. Mogą w nich wziąć udział jednostki OSP, grupy poszukiwawcze i grupy nieformalne - zgłoszenia na stronie SiR [KLIKNIJ]. 

Scenariusz manewrów przewiduje wypadek autobusu wiozącego harcerzy z dwoma samochodami osobowymi. Poszkodowanych zostaje kilkadziesiąt osób, z których połowa - w wyniku szoku - oddala się z miejsca wypadku. Rozpoczyna się przeczesywanie leśnego terenu i poszukiwanie zaginionych.

 

Plakat

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE