Reklama

Premier Morawiecki: Na razie nie będzie narodowej kwarantanny

Opublikowano:
Autor:

Premier Morawiecki: Na razie nie będzie narodowej kwarantanny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rosnąca liczba zakażeń koronawirusem sprawiła, że rząd zaczął rozważać wprowadzenie w Polsce lockdownu i narodowej kwarantanny.

Gdy w ubiegłym tygodniu Mateusz Morawiecki zapowiedział, że – jeżeli liczba dziennych zakażeń nadal będzie rosnąć – w Polsce zostanie wprowadzona narodowa kwarantanna – wszyscy z niepokojem patrzyli na codzienne statystyki.

Jeżeli epidemia dotknie powyżej 50 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców to włączamy ostry hamulec bezpieczeństwa, jeżeli przekroczy 75 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców to będziemy musieli wprowadzić narodową kwarantannę – zapowiedział w środę, 4 listopada premier Mateusz Morawiecki.

Premier zapowiedział nowe obostrzenia i wskazywał, że jeżeli obywatele nie będą przestrzegać dystansu społecznego i wychodzić z domu tylko w momentach, gdy jest to konieczne – może czekać nas całkowita kwarantanna.

Jeżeli liczba zakażeń będzie nadal rosnąć, to za tydzień, do 10 dni czeka nas już ostatni etap, czyli narodowa kwarantanna. Ona będzie bardzo dotkliwa, ale musi być dotkliwa – przestrzegał Mateusz Morawiecki.

 

 

Oznaczało to, że jeżeli przez 7 dni dzienna liczba zakażeń będzie utrzymywać się na poziomie 27.000 – 29.000 tysięcy – w Polsce zostanie wprowadzony lockdown.

 

Przez kolejne trzy dni liczba dziennych przypadków zakażenia koronawirusem przekraczała 27.000 i narodowa kwarantanna wydawała się nieunikniona.

 

Jednak w tym tygodniu liczba zakażeń zaczęła spadać. Co oddala od nas widmo narodowej kwarantanny.

 

W tym tygodniu, pierwszy raz od dwóch miesięcy, liczba zakażeń zaczęła spadać! Choć stosunek zakażonych - 65/100 000 mieszkańców to wciąż dużo, to jednak pierwszy sygnał stabilizacji i dowód, że nasza strategia i obostrzenia zaczynają przynosić skutek! - poinformował wczoraj w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zapowiedział, że jeżeli liczba zakażeń nie będzie rosnąć, to wprowadzenie lockdownu w Polsce nie będzie konieczne.

Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny❗️ Po konsultacjach z Radą Medyczną ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie - bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne – wskazał Mateusz Morawiecki.

I po raz kolejny zaapelował, by ludzie zostali w domu i unikali kontaktów społecznych.

Kochani - wspólnym wysiłkiem wyhamowaliśmy zakażenia tuż przed punktem krytycznym! Dyscyplina działa! Dlatego wciąż proszę i będę prosił - zostańmy w domu. Zasada jest prosta - im mniej kontaktów społecznych, tym mniejsza szansa na zakażenie i wyhamowanie epidemii. Wygraliśmy pierwszą bitwę w wojnie z drugą falą pandemii. Przed nami jeszcze długa walka, ale jedno jest pewne - razem ją wygramy! – apeluje Mateusz Morawiecki.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE