Reklama

Powiat. Strażacy zdezynfekowali pomieszczenia w DPS Baszków [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Powiat. Strażacy zdezynfekowali pomieszczenia w DPS Baszków [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Akcja została przeprowadzona w porozumieniu z dyrekcją Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie oraz krotoszyńskim sanepidem.

Działania związane z walką z koronawirusem na terenie Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie, polegające na dezynfekcji obiektu, miały miejsce w miniony poniedziałek. Akcję przeprowadzili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, którzy zdezynfekowali w DPS-ie pomieszczenia, w których występowało prawdopodobieństwo przebywania osób zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Działania strażaków były realizowane na prośbę Dyrekcji Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie w porozumieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.

 

Pomieszczenia wskazane przez personel DPS zostały dokładnie zdezynfekowane preparatem o szerokim spektrum aktywności wirusobójczej i bakteriobójczej. Podjęte działania miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników i mieszkańców DPS oraz zmniejszenie ryzyka przenoszenia się wirusa – wyjaśnia st. kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy PSP w Krotoszynie.

 

Ponadto w trakcie prowadzonych działań strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie sprawili namiot pneumatyczny, dostarczony przez druhów OSP Krotoszyn. Ten został wykorzystany jako miejsce wykonywania wymazu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 pracownikom i mieszkańcom DPS-u.

 

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE