Reklama

Powiat krotoszyński. Trwa chipowanie koszy na śmieci

Opublikowano:
Autor:

Powiat krotoszyński. Trwa chipowanie koszy na śmieci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pracownicy firmy EKO odbierający śmieci z terenu gmin: Krotoszyn, Kobylin, Zduny, Sulmierzyce i Cieszków oznaczają pojemniki na odpady komunalne na terenach nieruchomości niezamieszkałych.

W listopadzie opłata za odbiór śmieci na terenie gmin: Krotoszyn, Kobylin, Zduny, Sulmierzyce i Cieszków poszła w górę.

 

Właściciele nieruchomości zamieszkałych płacą już 29,50 zł miesięcznie od osoby. I to pod warunkiem, że wywiązują się z obowiązku segregowania odpadów. Ci, którzy śmieci nie segregują – płacą 59 zł miesięcznie od osoby.

 

Zmieniły się także zasady opłat za odbiór śmieci z terenów firm, sklepów, warsztatów, szkół itp. Do listopada przedsiębiorcy z terenu Eko – Siódemki ponosili opłatę tylko za odbiór pojemnika z odpadami zmieszanymi, bez względu na to, ile wystawili worków z odpadami zmieszanymi.

 

W momencie wprowadzenia podwyżki opłat za śmieci dla mieszkańców gmin: Krotoszyn, Kobylin, Zduny, Sulmierzyce i Cieszków zmienił się także sposób naliczania opłat za odbiór odpadów dla przedsiębiorców z tego terenu.

 

Teraz firmy płacą za każdy pojemnik z odpadami zmieszanymi i za każdy worek z odpadami segregowanymi.

 

 

Dotychczas opłatę ponosiło się tylko za pojemnik z odpadami zmieszanymi, niezależnie od ilości wystawionych pojemników/worków z odpadami segregowanymi - obecnie należy wskazać w deklaracji ilość wszystkich pojemników/worków służących do gromadzenia odpadów tj. na odpady zmieszane, papier, szkło i tworzywa. Jeśli z danej nieruchomości ma być odbierane np.6 worków na odpady segregowane oraz 1 pojemnik na zmieszane (łącznie na miesiąc) to wysokość opłaty stanowi sumę poszczególnych worków/pojemników (w tym przykładzie łącznie za 7 worków/pojemników) – wskazują przedstawiciele Eko – Siódemki w Krotoszynie.

 

W przypadku, gdy przedsiębiorcy nie wywiążą się z obowiązku segregowania odpadów – zapłacą za odbiór śmieci czterokrotność opłaty podstawowej. Np. W przypadku pojemnika o pojemności 120 litrów – nie, 6,35 zł, a 25,40 zł.

 

ZNAKOWANIE POJEMNIKÓW NA ODPADY KOMUNALNE

W tej chwili na terenie gmin należących do Eko – Siódemki trwa akcja oznaczania pojemników do zbierania odpadów zmieszanych z nieruchomości niezamieszkałych – firm, sklepów, lokali gastronomicznych, placówek oświatowych, cmentarza, warsztatów itp.

 

Działanie to polega na zamontowaniu w kołnierzu pojemnika niewielkiego transpondera (pojemniki posiadają fabryczny otwór dla takiego chipa, wobec czego nie ingeruje on w konstrukcję pojemnika). W transponderze zakodowane będą dane o wielkości pojemnika oraz ilości jego odbioru. Ma to na celu usprawnienie procesu weryfikacji ilości wystawianych i odbieranych pojemników dla nieruchomości niezamieszkałych, które uiszczają opłatę nie od mieszkańca a od wystawionego pojemnika – wskazują przedstawiciele Eko – Siódemki w Krotoszynie.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE