Reklama

Powiat krotoszyński. Radny zmartwił się, że 500 plus, to dziś tylko 350 plus

Opublikowano:
Autor:

Powiat krotoszyński. Radny zmartwił się, że 500 plus, to dziś tylko 350 plus - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni powiatowi przyjęli sprawozdanie z działalności PCPR-u. Zaś języczkiem uwagi w dyskusji, okazał się rządowy program „500+”.

W przedłożonym radzie powiatu krotoszyńskiego sprawozdaniu z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie za rok 2019 zwrócono uwagę, że bardzo istotnym instrumentem finansowym wspierającym rodziny, był program „500+”. Łącznie z tego tytułu do rodzin z terenu powiatu krotoszyńskiego wpłynęło niemal 70 mln zł., co w zdecydowany sposób miało zmienić sytuację finansową rodzin z naszego regionu.

 

Rozumiem, że oczywiście na lepsze – zagaił Grzegorz Król, radny powiatowy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, komentując treść sprawozdania.

 

Jednocześnie poprosił szefa PCPR-u, by ten wyjaśnił na czym ta zmiana polegała, w porównaniu do czasu sprzed wprowadzenia programu „500+”. Dyrektor centrum pomocy rodzinie zwrócił uwagę, że tak pokaźna suma, która trafia na rynek lokalny, jest przez sołeczeństwo „obracana”, a to ma później odzwierciedlenie choćby w statystykach ośrodków pomocy społecznej.

 

Jest mniej wniosków jeżeli chodzi o różnego rodzaju świadczenia czy zasiłki celowe, więc w znacznym stopniu poprawiło to sytuację finansową rodzin. Dotarłem też do analiz ekonomicznych związanych z „500+”. Niestety na dziś to 500 plus jest mniej warte niż 500 złotych, bo analizy ekonomiczne pokazują, że na rynku rosną ceny, więc ta kwota, która była w wartości 500 plus, nie jest już o takim nominale i dziś mówi się, że może być to wartość nawet 350 zł – wskazywał Andrzej Piotrowski, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie.

 

Dodał również, że do MOPS-ów wpływa mniej różnorodnych wniosków także z tego tytułu, że wzrosły dochody Polaków, choćby pensja minimalna, a wymagane progi dochodowe przy przyznawaniu pewnych świadczeń, nawet nie drgnęły. Przypomniał także, że program „500+” nie miał za zadanie poprawić sytuacji finansowej rodzin, a wpłynąć na wzrost wskaźników demograficznych w kraju, gdzie od lat notuje się spadki urodzeń. Czy ta odpowiedź była zadowalająca dla radnego Grzegorza Króla?

 

Troszkę mnie pan dyrektor zmartwił tą wyceną tych 500 zł, że jest to już tylko 350 zł - stwierdził na koniec radny Prawa i Sprawiedliwości.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE